Pusdiena

Janvārī partijas sāks saņemt valsts finansējumu

Pusdiena

Jaunie kanalizācijas aku izvešanas noteikumi var raisīt nemierus rīdziniekos

Iedzīvotājiem jāuzmanās: no jumtiem krīt ledus un sniegs!

Iedzīvotājiem jāuzmanās: no jumtiem krīt ledus un sniegs!

Lai arī laika prognozes paredz, ka ziema vēl tikai pieņemsies spēkā, jau šobrīd periodiski piedzīvojam te aukstāku, te siltāku laiku. Šādas temperatūras svārstības liek rasties lāstekām. Krītot no jumta, tās kopā ar sniegu var kļūt par veselības un pat par dzīvības apdraudējumu ikvienam iedzīvotājam, kurš, ejot gar mājām, nepievērš uzmanību jumta korēm.

Šobrīd, kad auksts laiks mijas ar siltākiem periodiem, īpaši bīstamas ir lāstekas un sniegs, kas var velties no ēku jumtiem. To apstiprina arī citi Rīgas ielās sastaptie iedzīvotāji. Vecrīgas ielās satiktais Ivars stāstīja, ka no piecstāvu ēkas jumta krītoša lāsteka teju trāpījusi arī viņam. "No rīta gāju ārā no mājas, kaut kāds troksnis no jumta, skatos jau aizmugurē, kas tur, domāju mašīna brauc – nē, izrādās lāsteka krīt no jumta," atceras Ivars.

Jelgavā par nenotīrītiem jumtiem sodi ir bargi – privātpersonām tas sākotnēji ir tikai brīdinājums, bet atkārtotu pārkāpumu gadījumos sods ir 300 līdz 350 eiro. Juridiskām personām var sodu noteikt pat 1400 eiro apmērā. Jelgavas pilsētas pašvaldības policijas pilsētas iecirkņu grupas vecākais inspektors Sandris Miezis norāda, ka pašvaldības policija cenšas rīkoties preventīvi, lai novērstu nepieciešamību cīnīties ar sekām, kad ledus ir sabojājis kādu automašīnu vai vēl ļaunāk – traumējis cilvēku.

"Lielu daļu pārkāpumu mēs konstatējam paši, jo ikdienā pilsētas iecirkņu grupas inspektori apseko pilsētu. Uz Ziemassvētkiem mums nav bijuši signāli par pārkarēm vai lāstekām, bet iepriekšējā snigšanas reizē mēs arī aizrādījām mājas apsaimniekotājam, kurš nebija norobežojis vietu, kur varētu krist. Pārkares vieta pēc tam tika norobežota un pārkare tika noņemta. Sodu šogad šajā ziemas sezonā nav saņēmis neviens, bet pagājušajā nedēļā tika uzsāktas četras administratīvā pārkāpuma lietvedības, kur vairākas dienas netika ne attīrīts no sniega, ne arī kaisītas ietves," stāsta Miezis.

Arī Rīgā sodi ir tikpat apjomīgi un galvaspilsētā krītošais sniegs un lāstekas jau nodarījis vairāk postījumu.

"RPP ir saņemti izsaukumi no iedzīvotājiem par to, ka nav notīrīti māju jumti, kā arī policijai ir ziņots par bojātiem transporta līdzekļiem. Visos šajos gadījumos policija uzsāk administratīvo lietvedību – skaidro visus apstākļus un pēc tam lemj par saukšanu pie atbildības," saka Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāvis Toms Sadovskis.

Lai izvairītos no sabojātām gaidāmajām gadumijas brīvdienām, ir svarīgi atcerēties – pastaigājoties pa pilsētu ielām ir svarīgi skatīties ne tikai zem kājām, bet arī virs galvas. Tāpat nav jākautrējas par šķietami bīstamām ēkām informēt policiju, jo tādējādi iespējams pasargāt gan savu, gan arī līdzcilvēku veselību un drošību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt