Iedzīvotāji varēs ziņot par birokrātiju valsts pārvaldē

Lai jebkurš Latvijas iedzīvotājs varētu vienkopus elektroniski iesniegt idejas un priekšlikumus birokrātijas mazināšanai valsts pārvaldē, izstrādās digitālo risinājumu - mājaslapu un mobilo aplikāciju, informē Valsts kanceleja.

Atklājot šāda digitālā risinājuma priekšrocības, Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane norāda: "Administratīvā sloga mazināšana un sniegtā servisa paaugstināšana ir valsts pārvaldes prioritāte.

Tieši valsts pārvaldes klienti – iedzīvotāji, kuri izmanto iestāžu sniegtos pakalpojumus, – spēj identificēt vājos posmus. Šī būs iespēja vienuviet informēt par pamanītajām nepilnībām un sniegt priekšlikumus, lai kopā veidotu klientorientētu valsts pārvaldi."

Mājaslapa nodrošinās iespēju vienkāršā un lietotājam ērtā veidā iesniegt problēmas aprakstu un priekšlikumu tās novēršanai. Jebkuru saņemto ziņojumu Valsts kanceleja izvērtēs un sadarbībā ar atbildīgajām institūcijām rīkosies, lai mazinātu birokrātisko slogu. Paredzēts, ka saņemtos ziņojumus un idejas, to izpildes gaitu, kā arī dažādus skaidrojumus un atbildes uz aktuāliem iedzīvotāju jautājumiem publicēs minētajā tīmekļa vietnē.

Papildus izstrādās arī mobilo aplikāciju. Ar tās starpniecību viedtālruņu lietotājiem būs iespēja ziņot par savu pieredzi, sadarbojoties ar valsts pārvaldes iestādēm un tās darbiniekiem, atklājot problēmas vai uzslavējot kvalitatīvus pakalpojumus.

Šis ir viens no projektiem, ko Valsts kanceleja īsteno, lai modernizētu valsts pārvaldes komunikāciju ar sabiedrību, izmantojot mūsdienīgus risinājumus, tai skaitā sociālo tīklu un informācijas tehnoloģiju sniegtās iespējas.

Iepirkuma konkursā par minētā digitālā risinājuma izveidi uzvarējusi SIA „CUBE Aģentūra”.

Jau pērn Valsts kanceleja saņēmusi vairāk nekā 100 iedzīvotāju ierosinājumu, lai mazinātu birokrātiju un pilnveidotu valsts pārvaldes iestāžu un iedzīvotāju sadarbību. Pateicoties šiem ieteikumiem, jau ir uzlabota vairāku valsts pakalpojumu kvalitāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti