Panorāma

Strēlnieku cīņu vietu saglabātājs

Panorāma

Zivrūpniecība pārmaiņu priekšā

Iedzīvotāji tiesā uzvar "Jūrmalas namsaimnieku"

Iedzīvotāji tiesā uzvar «Jūrmalas namsaimnieku»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Nepamatoti rēķini un uzpūstas tāmes bija galvenais arguments, kādēļ kāda Jūrmalas daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji šonedēļ tiesā uzvarēja savu bijušo apsaimniekotāju - uzņēmumu "Jūrmalas namsaimnieks". Ar "Namsaimnieku" tiesājas arī citu namu iemītnieki. Daži – par nepaveiktajiem darbiem, citi – vienkārši vēloties atdalīties un atteikties no slikti sniegtajiem pakalpojumiem.

"Privātīpašums". Tā jau piecus gadus vēsta uzraksts uz nama plāksnītes Pliekšāna ielā 96. Tiesa notika par piecus gadus veciem notikumiem un uzvarēt tajā palīdzēja pat caurules.

Pēc atdalīšanās no "Jūrmalas namsaimnieka" ēkas iedzīvotāji izveidoja savu biedrību. Tās vadītājs pēc izglītības ir radioinženieris. Tieši tas viņam ļāva pamanīt pamatīgu atšķirību starp tām caurulēm, kas minētas tāmē un tām, kas pieņemšanas aktā, nododot izbūvēto siltummezglu.

"Tāmē ierakstītas šādas kanalizācijas caurules, kas iznāk no katras kāpņutelpas un tiek savienotas. To izmērs ir 160 milimetru. Tas ir pēc tāmes. Bet pēc akta redzams, ka viņi pieņēma 50 milimetru cauruli. Jūs spējat tam noticēt? Ka ko tādu apmainīja pret ko šādu?" lietas būtību skaidro mājas pārvaldnieks Jevgēnijs Bogdanovs.

Jaunais apsaimniekotājs šīs pašas caules nesa arī uz tiesu, jo uzskata, ka tās spilgtāk nekā uz papīra redzamās nesakritības raksturo “Jūrmalas namsaimnieka” darba stilu.

"Viņi uzskata, ka par apsaimniekošanu saņemtā nauda pieder viņiem," turpina Bogdanovs. "Un ka tā ir jātērē tikai tad, ja kāds zvana vai raksta iesniegumu. Piedodiet, viņi kā tādas prostitūtas atbrauc tikai uz izsaukumu. Visu pārējo apsaimniekošanas naudu paņem, neko īpaši neizdarot."

To, vai sev nelabvēlīgo spriedumu pārsūdzēs, uzņēmums “Jūrmalas namsaimnieks” izlems pēc iepazīšanās ar pilnu sprieduma tekstu.

"Mēs veicām siltummezgla nomaiņu un ņēmām šim darbam kredītu," norāda Juridiskās daļas vadītājs Kristaps Zarāns. "To ņēmām "Swedbankā" uz 12 gadiem un vēl četri ir jāatmaksā. Viņi atdalījās no mums šajā laikā, un stāsts ir tikai par šo starpību, ko gribam atgūt."

Jurists Uģis Rengarts piedalās vairākās prāvās, kur iedzīvotāji tiesājas ar “Jūrmalas namsaimnieku”. Viena no šīm lietām, kas arī jau ir ievilkusies, ir par atdalīšanos no apsaimniekotāja.

"Un viņi tiesā tā arī pasaka – mēs negribam šo māju palaist, jo tas mums sit pa kabatu! Tādiem vārdiem pasaka," stāsta “Lex Magnus” jurists Uģis Rengarts. ""Jūrmalas namsaimnieks" turpina tiesvedību šajā lietā, lai pēc iespējas ilgāk novilcinātu iespēju iedzīvotājiem pārņemt māju savā apsaimniekošanā un trurpinātu saņemt no iedzīvotājiem naudu par apsaimniekošanu."

Tikmēr Pliekšāna ielas 96. nama iedzīvotāji pie ziņojuma dēļa pielikuši paziņojumu, ka tiesa vinnēta. Turpat redzama atskaite par to, kā jaunais apsaimniekotājs – viņu pašu biedrība – katru mēnesi izlieto iedzīvotāju maksāto naudu. Mājai jau ir nomainīti visi logi un ārdurvis.

Interesanti, ka kopš atdalīšanās no “Jūrmalas namsaimnieka” viņi nolēmuši par apsaimniekošanu maksāt mazāk, taču par šo naudu  mājas labā izdarīts daudz vairāk nekā iepriekš. Paši iedzīvotāji uzsver, ka atpakaļ pie vecā apsaimniekotāja neietu ne par kādu cenu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti