Dienas ziņas

Cēsu novadā turpina cīņu ar invazīvajām augu sugām

Dienas ziņas

Lems par Georga lentīšu aizliegumu

Iedzīvotāji satraukti par gājēju tiltu Pastendē

Iedzīvotāji satraukti par brūkošo gājēju tiltu Pastendē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Talsu novada Pastendē jau vairāk nekā 10 gadus tilts pār Stendes upi ir slēgts satiksmei, taču vietējie iedzīvotāji to ikdienā aktīvi izmanto, lai nokļūtu no vienas ciema puses uz otru. Skolēniem un bērnudārza audzēkņiem tas ir īsākais ceļš, kā nokļūt uz sporta nodarbībām Akmeņkaļu sporta centrā. Taču tilta tehniskais stāvoklis ar katru brīdi kļūst arvien sliktāks.  

Pastendes tilts būvēts pirms aptuveni 150 gadiem un sākotnēji paredzēts zirgu pajūgiem un gājējiem. Taču kolhoza vajadzībām tiltu paplašināja un pa to pārvietojās arī smagā tehnika.

Jau 2000. gadā un arī šogad akciju sabiedrība “Ceļu projekts” veica tehnisko apsekojumu, kurā tika secināts, ka tilts ir būvēts uz arkveidīga laukakmens krāvuma. Laika gaitā saistvielas starp akmeņiem ir izzudušas, līdz ar to pastāv bažas par mūra sabrukšanu.

“Eju pāri katru dienu, 5-6 reizes. Eju uz darbu, skolu, uz autobusu. Tas tilts jau arvien vairāk ieliecās, un drūp ārā lielie akmeņi. Tā kā vairs negribas iet pāri,” atzina Pastendes iedzīvotāja Inese.

Šobrīd par tilta bīstamību liecina norobežojošās lentas, koši dzeltenie uzraksti, kas brīdina, ka uz tilta var atrasties ne vairāk kā divi cilvēki vienlaicīgi. Katru dienu tiltu izmanto aptuveni 300 cilvēku, tostarp skolēni, lai dotos uz sporta nodarbībām.

Nokļūšana uz sporta centru šobrīd aizņem ap 5 minūtēm, bet, ja tiltu slēgs, apkārtceļa ilgums būs aptuveni 20 minūtes. Tas var radīt problēmas mācību procesā.

“Ja mums šis tiltiņš tiek slēgts, tas nozīmē, ka mums būtiski jāmaina mācību process. Ja viņiem ir jāiet apkārt, tad jārēķina vai nu garāks starpbrīdis, vai jāliek bloka stundas, un, arī pārvietojoties pa lielo ceļu, tas absolūti nav droši.

Tā kā mēs esam atkarīgi arī no autobusiem, tad pilnīgi iespējams, ka būs tāda lieta, ka skolēni netiks laikā uz mūzikas skolu, sporta skolu, jo vienkārši tāda tā situācija,” stāstīja Pastendes pamatskolas direktore Lelde Hodjačika.

19 gadu laikā Talsu novada pašvaldība nav spējusi rast līdzekļus tilta rekonstrukcijai, taču šobrīd ir dots uzdevums pārvaldei tiltu novērot un izstrādāt projektu tilta būvniecībai.

Aptuvenās projekta izstrādāšanas izmaksas varētu būt 20 000 eiro, kurus segs no pagasta pārvaldes budžeta, savukārt visa tilta rekonstrukcija varētu izmaksāt 200 000 eiro, kas būtu jāsedz no pašvaldības budžeta.

 “Ir apzināts tas, ka tilta remontdarbi varētu būt tikpat dārgi, cik atjaunošana, jo tilta šī brīža situācija ir tāda, ka bez ārkārtīgi spēcīgām konstrukcijām nekādi remontdarbi nevar notikt, lai nebūtu riskanti būvdarbu veicējiem,” stāstīja Ģibuļu pagasta pārvaldes vadītāja Kitija Vecmane.

Talsu novads informēja, ka šobrīd tiek meklēts pagaidu risinājumus, lai nākamajā mācību gadā skolēniem nodrošinātu iespēju droši nokļūt uz sporta nodarbībām. Taču vēl nav zināms, kur rast nepieciešamos līdzekļus tilta pārbūvei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti