Iedzīvotāji Rēzeknē lielākoties nogaida vai vakcinēties pret Covid-19 nemaz negrasās

Šobrīd ir iespējams pieteikties ceturtajai vakcīnai, kas ir pielāgota vakcinēšanai pret jaunākajiem Covid-19 paveidiem. Vakcinēties vai nevakcinēties ir katra paša brīva izvēle. To var veikt pie ģimenes ārstiem vai ārstniecības iestādēs, kuras šādu pakalpojumu nodrošina. Aicināti vakcinēties ir visi interesenti, taču īpaši uzrunājot riska grupā esošos iedzīvotājus. Ko par ceturto poti domā iedzīvotāji Rēzeknē?

Iedzīvotāji Rēzeknē lielākoties nogaida vai vakcinēties nemaz negrasās
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Rēzeknes slimnīcas vakcinācijas kabinetā vasaras mēnešos vakcinēšanas pret Covid-19 temps ievērojami samazinājās, vidēji mēnesī tika savakcinēti virs 100 iedzīvotāju, bet līdz ar rudens iestāšanos, kā apliecina slimnīcā, interese pieaug. Taču šoruden vakcinācija pret kovidu ir brīvprātīga. Un tas vieniem ļauj nogaidīt, lai izlemtu, vai viņi vēlas vakcinēties vai nevakcinēsies, taču citi ir stingri pārliecināti, ka to nedarīs.

"Pagaidām nedomāju, visas iepriekšējās reizes ar balstvakcīnām savakcinējusies, slimojusi neesmu. Jādomā. Apkārt ir kolēģi slimojuši, kolēģiem ģimenēs pat ir miruši kovida dēļ, pati domājusi neesmu, bet attiecos pret to vairāk pozitīvi nekā negatīvi."

"Es negribu vakcinēties, es vēl neesmu vakcinējusies un es negribu. Varbūt tā ir īstenība vai nav, bet dzirdēts ir, ka pēc vakcinācijas sliktāk paliek. – Baidāties? – Jā."

"Man arī pirmās nebija, arī tagad neiešu. – Kāpēc neesat vakcinējies? – Neuzskatu, ka tas ir vajadzīgs."

"Nē, vakcinēties vairāk negrasos. Jo biju vakcinējusies un saslimu, un pārslimoju. Es neredzu jēgu, kāpēc indēt organismu vēl vienu reizi."

"Lai viņi taisa kaut divdesmit, trīsdesmit, es nekad dzīvē vairāk neiešu. – Jūs esat vakcinējies? – Divas reizes. – Un nedomājat vairāk? – Nē, paldies, gana man."

"Ka jau būs tā slimība, tad parastā temperatūra, klepus, iesnas. Nu, nav tik traki, varbūt kādam ir, bet es neesmu satikusi un neesmu redzējusi."

Savukārt citi saka, ja vakcinēšanās būs obligāta, tad ies, taču brīvprātīgi to nevēlas darīt.

"Es uzskatu, ja tas nav obligāti, tad var arī nepotēties, lai katrs pats lemj. Esmu divas reizes vakcinējies un vēl pārslimojis, tādēļ es personīgi negrasos to darīt."

"Divas reizes esmu vakcinējusies, nē, trīs. Nezinu, ja piespiedīs, būs jādara. Bet brīvprātīgi nē, jo pēdējo reizi visādas blaknes bija, tieši tāpēc."

Rēzeknes ielās uzrunāto cilvēku vidū, lai gan mazāk, taču ir arī tādi, kuri stingri pārliecināti, ka vakcinēties vajag arī ceturto reizi.

"Vakcinēties vajag. Es, piemēram, trīs reizes vakcinējos, man sieva saslima divas reizes un nomira, imūnā sistēma nebija. Man nekas, es blakus biju, un man vispār nekā nebija."

"Es noteikti gribu. Tādēļ, ka pirmās trīs vakcīnas man ļoti palīdzēja. Es, tiesa, pārslimoju, bet ļoti vieglā formā. Tāpēc gribu arī ceturto. Es ticu speciālistiem, viņi aicina, viņi piedāvā. Un es klausos, ko viņi saka, nevis sociālajos tīklos kāds kaut ko stāsta un runā, es to pilnīgi neklausos."

Ģimenes ārste Rēzeknē Elīna Pavro atzīst, ka interese par vakcinēšanos viņas praksē pieaugot.

"Ar katru dienu vairāk un vairāk zvana, interesējas. Ir jau tādi, kas ir savakcinējušies ar ceturto kovida vakcīnas devu, negaidot šo kombinēto," norāda ārste.

Ar kovidu mums nāksies sadzīvot, tādēļ vakcinēties vajag, turpina ārste.

"Diemžēl ir tā, ka šobrīd izskatās, ka kovids nekur nepazudīs un būs tepat vien katru gadu kā sezonas saslimšana līdzīgi gripai. Un nekad nevar zināt, kā kuru gadu tā slimība noritēs. Un, pat neesot hroniķim, nevar zināt, kā nākošajā reizē organisms noreaģēs, līdz ar to, protams, ieteiktu vakcinēties, lai sevi pasargātu, jo, pat ja gadīsies saslimt vakcinētam, tas viennozīmīgi būs daudz vieglāk un ātrāk varēs tikt atpakaļ ierastajā dzīves ritmā," skaidro Pavro.

Rēzeknes slimnīcā šajā nedēļā ievietoti 19 ar kovidu slimi pacienti, divi no viņiem bērni, visiem ir vidēji smaga slimības gaita. Rēzeknes slimnīcā ne uz brīdi nav pārtraukuši ar kovidu inficētu pacientu uzņemšanu un ārstēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti