Dienas ziņas

Kārsavas vēstures stāsti fotoizstādē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Iedzīvotāji Pļavniekos izveidojuši brīvprātīgo patruļas

Iedzīvotāji Pļavniekos izveidojuši brīvprātīgo nakts patruļas

Pļavnieku iedzīvotāji noguruši no izsistu mašīnu logiem un nolauztiem spoguļiem, tāpēc izveidojuši brīvprātīgo nakts patruļas. Vairāku nedēļu laikā kopš patruļas sākušās, jau izdevies novērst vairākus noziegumus, bet vienu reizi ar policijas palīdzību izdevies aizturēt narkotiku apreibinātus jauniešus.

Pusnakts. Zem logiem ir vairāki simti dažādu automašīnu. Pļavnieku dzīvojamo māju rajonā to ir īpaši daudz. Autozagļi var izvēlēties jebkuru. Daži to arī dara, un iedzīvotāji no rītiem automašīnas atrod ar nolauztiem spoguļiem, vai arī vispār tās neatrod. Tieši tāpēc neliels bariņš aktīvu cilvēku nolēma iziet ielās.

“Galvā ir tāda ideja, lai samazinātu to kriminālu. Mēs redzam, kā katru nakti kaut kas notiek tieši tajā “Facebook” lapā, tā saucamā grupā Pļavnieki. Mēs to redzam gandrīz katru nakti. Izsisti logi visur,” stāsta nakts patruļas dalībnieks Kirils.

Kirila mašīna tagad stāv autostāvvietā. Pirms četriem gadiem to sadauzīja, bet tos, kas to izdarīja, neatrada.

Viņi paši saka, ka tā ir komanda. Tā pagaidām strādā divas nedēļas, bet jau paspējuši novērst vairākus noziegumus, bet vienu reizi bija nepieciešama policijas iejaukšanās.

“Atbrauca “Volvo”, kaut ko sapirka un sāka braukt šurpu turpu pa ielu ar atvērtām durvīm. Un vispār kaut ko nesaprotamu darīja, teiksim tā,” atceras Kirils. Mašīna ietriecās citā automašīnā, un puiši izsauca policiju. Vēlāk konstatēja, ka automašīnas vadītājs un pasažieri bija narkotiku reibumā.

Patruļai pievienojas arī Diāna – bijusī policijas darbiniece. Par pasākuma bīstamību komanda esot lietas kursā. “Grūti pateikt, cik bīstami tie zagļi ir, jo pārsvarā tiem ir atkarība no narkotikām. Viņi apzog, lai mantu pēc tām pārdot un dabūt nākamo devu. Arī policijas darbiniekiem bija gadījumi, kā tādi zagļi uzbrūk un pretojas,” stāsta Diāna.

Policija gan par darbu esot pateicīga, bet norāda, ka pašu patrulētāju drošība ir galvenais. “Mēs pateicāmies iedzīvotājiem, ka viņi nav vienaldzīgi pret viņu rajona kriminālo situāciju. Tomēr prasām no savas puses neiesaistīties tādos pulciņos, un, ja viņi redz, ka aizdomīgas personas atrodas blakus mašīnai un dara pretlikumības darbības, zvanīt nekavējoties policijai uz numuru 110,” mudina policijas Rīgas Ķengaraga iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Vladimirs Klaikalts.

Nakts patruļas komandā ir arī policijas darbinieki un apsargi, kuri savā brīvajā laikā pieskata Pļavnieku ielas. Bet pievienojas arī citu profesiju cilvēki, piemēram, bankas darbinieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti