Iedzīvotāji pašvaldību paveikto četros gados vērtē pretrunīgi

Svētdien noslēdzas Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas kopā ar vienoto ziņu portālu veidotā aptauja, kurā lūdzām iedzīvotājus novērtēt pašvaldības darbu. Kopumā aktivitāte no iedzīvotājiem nebija liela, savu viedokli par pašvaldības labajiem un sliktajiem darbiem izteica tikai aptuveni tūkstoš iedzīvotāju. Vērtējumi ir kardināli pretēji: sākot no tā, ka nekas ievērības cienīgs nav noticis, līdz vērtējumiem, ka beidzot tiek sakoptas ielas un atjaunoti bērnudārzi.

Visaktīvākie bijuši kurzemnieki. Aktīvi ļaudis, kam rūp, kas notiek pašvaldībā dzīvo Tukuma novadā. Kopumā internetā atbildējuši aptuveni 50 cilvēki, līdzīgi arī Kuldīgā. No Ventspils saņēmām nedaudz vairāk kā trīsdesmit ziņojumus. Līdzīgi arī no Carnikavas un Strenčiem. Bet no Rīgas 82, kas, ņemot vērā iedzīvotāju skaitu galvaspilsētā, tomēr ir diezgan neliela aktivitāte.

Portālā LSM.lv lūgts iedzīvotājiem stāstīt par pozitīvām un negatīvām lietām pašvaldībā pēdējo četru gadu laikā. Latvijas karte mēneša laika, kopš anketas varējāt aizpildīt, iekrāsojusies raiba un priecē, ka tomēr nedominē tikai brūnā krāsā, ar kādu tika apzīmētas ar pašvaldības darbu neapmierinātās atbildes. Madonas novada iedzīvotāji pie labajiem darbiem atzīmē, ka beidzot nojaukts bīstamais Gaiziņkalna skatu tornis.

Iedzīvotāji visās Latvijas malās ievērojuši saremontētās ielas un krustojumus, kā arī atjaunotos bērnudārzus un kultūras celtnes. Dažviet ieviests kārtībnieka amats, ko iedzīvotāji novērtē ļoti pozitīvi, jo palicis drošāk uz ielām. Kāds vīrietis no Aglonas novada raksta, ka pats labākais ir tas, ka nav samazinātas darba vietas un viņš ir apmierināts ar pašvaldības darbu. Savukārt kāds Strenču iedzīvotājs ironizē, ka labākais, kas noticis pēdējos gados, ir tas, ka Strenči nav pievienoti Valmierai un Valkai.

Sieviete no Alūksnes kā labo darbu atzīmējusi mākslas skolas atjaunošanu. Bieži pie labajiem darbiem pieminēti kultūras un sporta pasākumi, arī pilsētu svētki, kas notiek pašvaldībās. Kāds aizkrauklietis raksta, ka pilsētā joprojām ir zemi apkures rēķini, bet Rojas novadā sakopta rožu dobe pie autoostas.

Daudzviet gan pie labajiem darbiem atstāta tukša ailīte un aptuveni ceturtā daļa no anketas aizpildītājiem secina, ka nekas labs pašvaldībā nav noticis.

Kāda Riebiņu novada iedzīvotāji lakoniski ierakstījusi tikai vienu vārdu - posts. Pie sliktajiem darbiem iedzīvotāji bieži vispārina - korupcija, izšķērdība, visatļautība. Kāda Kokneses iedzīvotāja ir neapmierināta ar slikto ceļu kaisīšanu un apgaismošanu ziemā. Bet Ilūkstes novadā - ar "točkām" Subatē.

Savukārt kāds Jaunpils novada iedzīvotājs ir neapmierināts ar vietējā policista izvēli, kurš nedzīvo uz vietas, un iedzīvotāji nemaz nezina, kā viņš izskatās. Ļoti daudzus neapmierina vietējie ceļi un tas, kā tiek organizēti vietējie iepirkumi. Tāpat daudzi ievērojuši un pie sliktiem darbiem atzīmējuši vietējos konfliktus pašvaldībā, kuru dēļ pašvaldības attīstība nekust ne no vietas. Bet kāda Salas novada iedzīvotāja pie sliktajiem pašvaldības darbiem ierakstījusi neizpildītos solījumus.

Iedzīvotāju komentārus un pašvaldību vērtējumu iespējams aplūkot kartē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt