Panorāma

Dalās pieredzē par kompetenču izglītības ieviešanu

Panorāma

Panorāma

Par gāzes sprādziena likvidēšanu – uzpūsti rēķini

Iedzīvotāji: Par gāzes sprādziena seku likvidēšanu Alūksnē uzpūsti rēķini

Neraugoties uz to, ka pagājušas jau divas ziemas, sprādzienā cietušās kāpņu telpas iedzīvotāji Alūksnē savos dzīvokļos aizvien nav tikuši. Pētot rēķinus par mājas sakopšanu pēc avārijas, secināts, ka tie bijuši ievērojami uzpūsti. Tagad mājas remontam pašvaldība plāno lūgt palīdzību no valsts.

Gāzes eksplozija mājā Alūksnē notika 2016.gada 3.septembrī. Bija skaidrs, ka avārijā izpostīta kāpņu telpa, izbiruši stikli un bez pajumtes palika 15 dzīvokļu iemītnieki. Tobrīd šķita – uz īsu brīdi. Pašvaldība demonstrēja apņemšanos rīkoties.

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis (“Zaļo un zemnieku savienība”) solīja lēmumus pieņemt nekavējoties. Taču mājas kāpņutelpā netiek kopš 2016.gada septembra, cietušo dzīvokļu īpašnieki savās mājās aizvien netiek. Turklāt jau otrā ziema bez apkures situāciju tikai pasliktinājusi – fotogrāfijās redzams, kā pa kāpnēm tecējis ūdens un sasalis.

Solītā palīdzība no pašvaldības tā arī nav saņemta.

Domes priekšsēdētājs aizbildinās, ka kavēšanās notiekot tāpēc, ka mājas iemītnieki savā starpā nespēj rast kompromisu – tie, kuri sprādzienā nav cietuši, nevēloties dalīt izdevumus.

Tāpat pašvaldības tiesības rīkoties ierobežojot fakts, ka visi dzīvokļi mājā ir privāti. Māja kopumā gan vēl nav privatizēta.

Pa šo laiku pašvaldība par aptuveni 30 tūkstošiem pasūtījusi tehnisko projektu mājas atjaunošanai, bet tagad izsludināts konkurss par bojātās kāpņu telpas atjaunošanu. Ja tas notiks bez aizķeršanās, uz rudeni remonts būšot pabeigts. Tagad dome arī sola, ka meklēšot iespēju lūgt palīdzību valdībai.

Mājas iedzīvotāji gan bažījas par to, cik korekti tiks tērēta nauda remontam.

Viena no viņiem, bijusī grāmatvede, izpētījusi rēķinus par mājas sakopšanu pēc avārijas, un secinājusi, ka virkne pozīciju bija uzpūstas. 

Piemēram, logu naglošanai izmantotas skaidu plātnes, bet realitātē – skapju durvis. Viens logs naglots četras stundas. Strādnieki strādājuši deviņas dienas, bet mašīna – vienpadsmit.

Rēķins bija nedaudz vairāk kā pieci tūkstoši. Viņa aprēķinājusi, ka gandrīz puse – divi tūkstoši bijuši nepamatoti pierakstīti. Ar šo aprēķinu devusies pie mājas apsaimniekotāja un uz novada domi. Tā ar atbildi kavējusies, taču galu galā atzinusi, ka kļūda bijusi.

Mājas iedzīvotāji gaida iznākumu arī krimināllietā, kurā šobrīd par svešas mantas iznīcināšanu vai bojāšanu aiz neuzmanības, tiek tiesāts pirmā stāva dzīvokļa īpašnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti