Iedzīvotāji nepilnību dēļ tiesājas ar projekta «Jaunā Teika» attīstītājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Projekta “Jaunā Teika” iedzīvotāji tiesājas ar projekta attīstītājiem, jo uzskata, ka ir pieļautas vairākas kļūdas, kuru dēļ dzīvokļos ir nelīdzenas sienas un pelējums. Attīstītājs “Hanner” savu vainu noliedz un aicina sagaidīt tiesas spriedumu, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Video: 4. studija 

Tikmēr Saeimas Nacionālās drošības komisija saņēmusi informāciju, ka “Jaunās Teikas” attīstītāji nav ievērojuši detālplāna nosacījumu – 20% teritorijas atvēlēt publiski pieejamai atpūtai.

Kvartāla “Jaunā Teika” iedzīvotājs Antons Astrahancevs raidījumam stāstīja, ka savā dzīvoklī pamanījis plankumus uz grīdas, un izrādījās, ka tas ir pelējums. “Vairāki cilvēki, tai skaitā arī būvnieki, saka, ka  bija plīsusi caurule, bet attīstītājs gribēja pēc iespējas ātrāk nodot māju ekspluatācijā, un tāpēc nepaspēja vai pienācīgi neizžāvēja smiltis zem parketa,” stāstīja mājas iedzīvotājs.

Pelējuma sēnīte nav vienīgā nepilnība dārgi iegādātajā dzīvoklī: sienas – nelīdzenas, un jau gadiem ilgi neesot iespējams uzstādīt iebūvējamo virtuves iekārtu, turklāt - starpsienas tik plānas, ka var dzirdēt visu pie kaimiņiem notiekošo.

Ar  “Hanner” Antonam neizdevās vienoties, tāpēc viņš vērsās tiesā, turklāt viņš atklāja, ka vairākiem kaimiņiem ir līdzīgas problēmas.   

Projekta “Jaunā Teika” pārstāve  Līga Ansone atzina, ka 2019. gada vasarā tika ierosināts tiesvedības process. “Mēs uzskatām, ka problēma nav radusies mūsu vainas dēļ, ko ir apstiprinājuši vairāki neatkarīgi eksperti, un to arī paudīsim tiesā. Mēs saprotam, ka šī situācija konkrētajam iedzīvotājam var radīt nepatīkamas emocijas, taču sagaidīsim tiesas lēmumu un rīkosimies tam atbilstoši,” pauda Ansone.

Tāpat vienam no namiem, kas ekspluatācijā nodots pērn, vējš jau norāvis jumta seguma fragmentu, un lietus tagad līst ēkas siltumizolācijas slānī, taču panākt jumta atjaunošanu iedzīvotājiem neizdodas jau turpat mēneša garumā.

Nokrišņu klātbūtne ir jūtama arī kāpņutelpā, kur pie pašām ieejas durvīm lietus laikā vienmēr no griestiem tekot ūdens un veidojoties liela peļķe.

Un vēl iedzīvotāji norāda uz nepietiekamo autostāvvietu skaitu teritorijā.

“Pirms dzīvokļu iegādes mums solīja, ka nekādu problēmu nebūs ar stāvvietām – re, kur ir virszemes stāvvietas, ja būs nepieciešams, re, kur ir daudzstāvu stāvvieta.  [..] Šobrīd, piemēram, saskaņā ar būvvaldes atbildi manai mājai ir nepieciešamas 148 stāvvietas. Mums pēc plāna ir 12,” stāstīja Antons.

Ansone skaidroja, ka “izbūvēto autostāvvietu skaits ir atbilstošs likumdošanai, ko vairākkārt apstiprinājušas atbildīgās institūcijas. Līdz šim nav bijusi situācija, ka “Jaunajā Teikā” nav iespējas atrast vietu auto novietošanai. Vienmēr kādā no mūsu stāvvietām ir kāda brīva vieta.”

Tikmēr, pētot līdzās esošā Marsa parka atbilstību jaunās Valsts drošības dienesta ēkas būvniecībai, arī Saeimas Nacionālās drošības komisija pievērsusi uzmanību “Jaunās Teikas” projektam.

Komisijai šķiet, ka nav izpildīts kvartāla detālplānojumā ietvertais nosacījums par 20% teritorijas atvēlēšanu publiski pieejamās atpūtas zonai, tāpēc pieprasīts atzinums arī no Rīgas būvvaldes.

“Šobrīd oficiāli Rīgas būvvalde mums atbildēja, ka tur viss ir kārtībā, bet no manas puses ir jautājums, kā tad viņi var savādāk atbildēt.. Tad jau viņi pateiks – mēs slikti uzraudzījām, mēs nesekojām tam līdzi, tāpēc acīmredzot ne jau Nacionālās drošības komisija ir Rīgas pašvaldības izmeklēšanas komisija. Tas jautājums lai paliek Rīgas pašvaldībai, bet fakts ir tāds, kāds ir noticis,” norādīja Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Rīgas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns skaidroja, ka nosacījums ir ievērots un brīvā teritorija ir no 31 līdz 37 procentiem.

“Veidojot zaļo zonu, esam izpildījuši visus normatīvus un pat pārsnieguši obligātās prasības, nodrošinot plašāku labiekārtotu teritoriju, kā to prasa likumdošana. Par šo jautājumu neviens ar mums nav sazinājies,” norādīja Ansone. 

Visos jautājumos, kuros iedzīvotājiem un “Hanner” viedokļi atšķiras, tagad nāksies gaidīt tiesas lēmumu. Antons Astrahancevs apgalvo, ka ir gatavs tiesāties visās iespējamajās instancēs, Eiropas tiesas ieskaitot.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti