Iedzīvotāji neapmierināti ar ietvju tīrīšanas kvalitāti Rēzeknē

Uzņēmums “Clean R” jau trešo ziemu Rēzeknē veic visu pilsētas ietvju uzkopšanu. Uzņēmuma darba kvalitāti kritizē gan pilsētas iedzīvotāji, gan arī pašvaldība. Jau pērn Rēzeknes pilsētas dome uzņēmumam piemēroja naudas sodu 3600 eiro apmērā par nekvalitatīvi izdarītu darbu, līdzīgi arī šogad uzņēmumam tiks piemērots naudas sods.

Iedzīvotāji neapmierināti ar ietvju tīrīšanas kvalitāti Rēzeknē
00:00 / 04:11
Lejuplādēt

Rēzeknē atkal ir problēmas ar ietvju tīrīšanas kvalitāti. Laikā, kad intensīvi sniga, pārvietošanās pa pilsētu bija apgrūtinoša vēl ilgi arī pēc snigšanas. Arī šobrīd vienas ielas garumā ir posmi, kur ietves notīrītas līdz segumam, bet citā posmā to klāj ledus kārta.

Rēzeknieši stāsta: “Brīžiem ir iztīrīts, brīžiem tā mazāk, tas atkarīgs no laika apstākļiem, brīžiem, kad gāju, likās, ka var paslīdēt un pakrist. - Nav iztīrīts, ir slidens, bet katru gadu ir viens un tas pats, cik gadus jau šeit dzīvojam. - Es svētdien gāju pa galveno ielu, pa kurkuļiem vien. Centrālā iela nebija tīrīta ne sestdien, ne svētdien. Es jau cik reižu esmu zvanījusi uz domi - nekādas reakcijas.”

Arī šogad sociālajos tīklos tiek ievietotas fotogrāfijas un video, kuros iedzīvotāji pauž neapmierinātību ar ietvju tīrīšanas kvalitāti.

“Tiek rakstīti protokoli, piezīmes jau bija izteiktas un sekos sodi,” uz cilvēku kritiku reaģējusi arī Rēzeknes pilsētas dome. Tās priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs norāda, ka uzņēmumam ietves jānotīra līdz segumam. “Protams, daudz pretenziju, jo joprojām mēs nevaram nodrošināt līdz asfaltam tīras ietves, es nerunāju par tām ietvēm, kur asfalta nav vai ietve neatbilstoša standartiem, mums arī tādas vietas pilsētā ir. “Clean R” tīra, bet ledus kārta paliek, tādā gadījumā viņiem jāizmanto smiltis.”

Uzņēmums - tāpat kā aizvadītajā gadā - atrunājas, ka nespēj tikt galā ar saviem pienākumiem, jo pārāk intensīvi snieg.

“2018. gada nogale, šī gada, 2019.gada, sākums ir sniegains, to var just Rēzeknē. Sniega sega sasniedz vietām 30 centimetru biezumu. Ne vienmēr sanāk tā, ka sniegs beidz snigt pa nakti, lai mēs spētu sagatavoties un iztīrītu ietves līdz pulksten astoņiem, ļoti bieži snieg pa dienu,” atzīst SIA “Clean R” Teritoriju un telpu departamenta vadītājs Ģirts Baltrums.

Pilsētu uzkopj aptuveni 40-45 sētnieki, šobrīd papildus jau esošajām sešām tehnikas vienībām no citām pilsētām piesaistītas vēl trīs. Līgums “Clean R" ar pilsētas domi beidzas 12. februārī,

šobrīd jau ir izsludināts jauns iepirkuma konkurss. Tajā summa uz trim gadiem palielināta līdz 3 miljoniem eiro. Iepriekš SIA “Clean R” piedāvātā pakalpojuma cena uz trim gadiem bija vairāk nekā 1,78 miljoni eiro.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs saka - summa ir lielāka, jo palielināts ir darba apjoms un prasības.

“Galvenās prasības: līdz astoņiem no rīta jābūt tīrām ietvēm, ļoti ceru, ka ne tikai “Clean R”, bet pieteiksies konkursam arī ''Rēzeknes namsaimnieks'', es zinu, ka pēta vēl viena kompānija,” atzīst Bartaševičs.

Pretendentiem savs piedāvājums par Rēzeknes koplietošanas teritoriju apsaimniekošanu un uzturēšanu jāiesniedz līdz 29. janvārim. Arī uzņēmums “Clean R” plāno pieteikties konkursā, jo uzskata, ka ir priekšrocības, pārzinot pilsētas esošo situāciju, un ir pieredze darbā. Taču viņu darbība katru ziemu ir kritizēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti