Dienas ziņas

Viļakas novadā apgānīti vairāk nekā 200 senkapi

Dienas ziņas

Aiztur autovadītājus par kukuļa došanu

Iedzīvotāji satraukti par iespējamām izmaiņām vilcienu satiksmē

Iedzīvotāji Latgalē satraukti par iespējamām izmaiņām vilcienu satiksmē

Latgales iedzīvotāji ir satraukti par iespējamajām pārmaiņām vilcienu satiksmē, kuru dēļ posms Rēzekne – Zilupe varētu tikt aizstāts ar autobusu. Lēmumu uzņēmums „Pasažieru vilciens” bija domājis pieņemt jau šonedēļ, taču, uzzinājis, ka vasarā ceļa posmu Ludza – Rēzekne remontēs, to atlicis.

Tikmēr iedzīvotājus sadusmojusi gan pati iecere, gan tas, ka valstī labā roka nezina, ko dara kreisā. Vietējie ir apņēmušies vilciena satiksmi nosargāt arī nākotnē.

Laikraksts “Ludzas zeme” uzzinot par jaunajām vilciena kursēšanas izmaiņām, uzsāka parakstu vākšanas akciju pret ieceri. Iedzīvotāju atsaucība ir milzīga - piecu dienu laikā parakstījušies vairāk nekā 800 iedzīvotāju.

„Tas nozīmē, ka problēma samilzīs, cilvēki daži „minimītiņus” rīko (..) saka „Aizstāviet mūs!” telefons plīst pušu, zvana cilvēki. Mēs saņēmām pilnīgu spiedienu neatkāpieties cīnīties. Tas ,kas notiek ir cūcības kalngals,” par iedzīvotāju attieksmi stāsta „Ludzas Zeme” galvenā redaktore Laima Linuža.

Lai gan tiek teikts, ka vilcienam apstājoties Rēzeknē, tālākais maršruts tiek aizstāts ar autobusu, iedzīvotāji baidās, vai tas nav pirmais solis, uz reisa slēgšanu pavisam. „Pasažieru vilciena” priekšsēdētājam Andrim Lubānam tiekoties ar laikraksta „Ludzas zeme” galveno redaktori, neizdevās pārliecināt par pretējo.

Piektdien Ludzas žurnālisti un pašvaldība jau zina, ka lēmums par vilciena maršruta kursēšanas izmaiņām pagaidām tiek atcelts, jo Lubāns ceturtdien, tiekoties ar domes deputātiem uzzināja, ka vasarā plānota rekonstrukcija valsts nozīmes autoceļam posmā Ludza - Rēzekne. Tas plānu par veiksmīgu pasažieru pārvadāšanu ar autobusu no Zilupes uz Rēzekni un otrādi pamatīgi sarežģī.

Ludzā cilvēki ir dusmīgi par to, cik, viņuprāt, absurdi valstī tiek plānotas izmaiņas, kuras ietekmē iedzīvotāju ikdienu. „Man liekas citreiz mūsu struktūrās viena roka dara vienu un notiek nesaskaņotas darbības. Es domāju, ka to vajadzēja zināt,” saka Ludzas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Edgars Mekšs.

Arī iedzīvotāji uzskata, ka nebūtu pareizi atcelt vilcienu reisus naudas dēļ, aizmirstot par cilvēkiem. „Nezinu, kam būs izdevīgi. Jādomā ne par naudu, bet par cilvēkiem. Ļoti daudz brauc uz darbu vai pie vecākiem. Es nezinu, kā tikt… Būs jāpārsēžas. Ļoti slikti, jo ceļi ir šausmīgi. Šeit brauc lielās kravas mašīnas, un ceļš ir izdangāts,” saka Marina, kura brauc uz Ludzu.

Līdzīgi domā arī Tatjana, kas dzīvo Briģos. Arī viņa ir nemierā ar vairākkārtējo pārsēšanos, kas būs nepieciešama ceļā no Rīgas uz Zilupi.

Ludzas un Zilupes novados dzīvojošie iedzīvotāji ir gatavi cīnīties, lai nenāktos piedzīvot vilcienu maršrutu kursēšanas izmaiņas. Parakstu vākšana pret to turpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt