Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Zebrene – sešus gadus bez skolas

Iedzīvotāji iebilst pret mošejas būvniecību Papē

Iedzīvotāji iebilst pret mošejas būvniecību Papē

Līdz 11. martam Rucavas novada domei jāsniedz atbilde kādai privātpersonai, kura oficiālā iesniegumā paudusi vēlmi būvēt musulmaņu lūgšanu namu – mošeju – tai piederošā zemesgabalā Papē. Vietējie iedzīvotāji šo ieceri neatbalsta, un arī pašvaldība jau tagad neslēpj, ka atbilde, visticamāk, būs noraidoša.

Rucavas novada iedzīvotāju vidū ir gan luterāņi, gan baptisti, taču līdz šim neviens nav sevi pasniedzis kā musulmani, tāpēc Rucavas novada domi ļoti pārsteidzis šī gada februārī no kādas privātpersonas saņemtais iesniegums par vēlmi būvēt islāma sekotāju reliģiskā kulta vietu savā valdījumā esošā īpašumā Papes dabas parka teritorijā.

“Pēc likumdošanas būvniecība ir iespējama šajā vietā, arī sabiedriskās būves ir atļautas, bet tas ir pretrunā dabas parka mērķiem. Pašreiz atbilde tiek gatavota. Pie tā strādā gan būvvaldes cilvēki, gan jurists. Ceru, ka atbilde būs noraidoša. Bet pašvaldībai ir jāvadās pēc likumdošanas, nevis pēc vēlmēm vai ieskatiem,” neslēpj Rucavas domes priekšsēdētājas vietnieks Romārs Timbra.

Pašvaldība šobrīd veic minētā jautājuma sabiedrisko apspriešanu.

“Komentāri ir dažādi, telefons ir, varētu teikt, karsts, visu laiku zvanās. Protams, ka neviens nav sajūsmā par šādu būvniecības ieceri,” viņš atzīst.

Viedokļu dažādību apliecina arī aptaujāto iedzīvotāju teiktais. „Man liekas, lai viņi ceļ, ja viņi grib. Kura reliģija tad ir slikta? Tikai kaut kādi debili cilvēki pa vidu rodas,” saka Valdis. „Kāda nozīme tai mošejai, ja te nav musulmaņu? Tāpat uzcelt, lai viņi te sarodas? Tam tiešām nav vajadzības,” norāda Juris.

Centrālie drukātie mediji vēsta, ka mošejai noskatītā īpašuma pārvaldītājs ir privātpersona Varis Pēča, ar kuru izdevās sazināties telefoniski, taču, jautāts par mošejas būvniecību, viņš bija izvairīgs.

“Es katrā ziņā jums nevaru apliecināt to, ko jūs man jautājat, jo man nav komentāru, un tas ir pārāk privāts jautājums. Katrā ziņā par to, vai ir bijis vai nav bijis kaut kāds iesniegums, jāinteresējas pagastā,” saka Pēča.

Taču pagastā idejas autora vārdu un uzvārdu neatklāj. “Baidos, ka personas vārdu un uzvārdu nebūs korekti atklāt. Šī iesniedzēja reliģisko piederību nevarēšu apgalvot, bet iesniedzējs ir latvietis,” saka Timbra.

Kā informē interneta vietne islam.lv, pašreiz Latvijā vienīgā oficiālā mošeja atrodas Rīgā. Plašāka informācija par mošejām citviet valstī un ticīgo skaitu minētajā vietnē netiek norādīta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt