Iedzīvotāji cīņu par kokiem pie Hāmaņa muižas turpinās ar dzejas vakaru

Piektdienas, 25.novembra, vakarā ap pulksten sešiem pie Hāmaņa muižas Pārdaugavā gaidāms dzejas pasākums, kas veltīts parkā augošo koku aizsardzībai. Rīgas dome nedēļas sākumā parka teritorijā izzāģēja deviņus kokus. 

Dome šādu lēmumu pamatoja ar to, ka koki ir sapuvuši un apdraud drošību, tomēr iedzīvotāju nolīgtais arborists Gvido Leiburgs ir teicis, ka vismaz daļa no kokiem ir veseli un drošību nekādā ziņā neapdraud.

Vita Krastiņa, kura pārstāv grupu, kas cīnās pret koku izzāģēšanu, pastāstīja, ka piektdien plānots pulcēties pie kokiem, nolikt svecītes un tad būs dzejas vakars.

“Vai nu turpat pie kokiem, bet, ja pašvaldības policija teiks, lai mēs no turienes ejam prom, tad mēs dosimies uz Baldones ielu 4, uz privāto pagalmu. Tur būs dažādi dzejnieki, tajā skaitā Inese Zandere un vēl vesels pulciņš, un tur būs tāds kā dzejas vakars,” pastāstīja Krastiņa.

Vita Krastiņa: Par pasākumu koku aizsardzībai pie Hāmaņu muižas
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

 “Tur būs zinātniece, runās par kokiem un arī lasīs dzeju par kokiem, un mēs kā iedzīvotāji pārrunāsim tālāko rīcības plānu, jo mums viena cīņa ir zaudēta, bet karš nav beidzies, un mums jāskatās, kā mēs varam saglābt pārējos kokus tajā parkā un kā mēs varam potenciāli attīstīt Hāmaņa muižas restaurācijas projektu,” sacīja Krastiņa.

Jau ziņots, ka vairāki simti parakstu, vēstules dažādām Rīgas domes iestādēm un mēram personiski – ar to nav bijis pietiekami, lai Pārdaugavā esošās Kuldīgas ielas iedzīvotāji panāktu, ka tiek atlikta deviņu koku nozāģēšana tuvējā parkā. Vismaz līdz brīdim, kad viņi varēs iesniegt pašu noalgotā neatkarīgā eksperta atzinumu. Iedzīvotāji pārdzīvo bezspēcību, tikmēr pašvaldība atbild – visi apstrīdēšanas termiņi nokavēti.

Jau iepriekš iedzīvotāji asi protestēja valdības plāniem Hāmaņa muižas apkārtnē nocirst vairākus kokus. Kamēr iedzīvotāji akcentēja, ka koki parkā ir jāsaglabā, tikmēr pašvaldība pauda, ka tie apdraud iedzīvotājus un vietvara tos negrasās cirst bez pamata.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti