Dienas ziņas

1. aprīlī sāksies licencēta vimbu makšķerēšana

Dienas ziņas

Reģionālajās slimnīcās samazināts kvotu finansējums

Papes dabas parkā vēlas būvēt kažokzvēru fermu

Ieceri par ūdeļu fermu Papes dabas parkā vietējie iedzīvotāji gan peļ, gan atbalsta

Papes dabas parkā iecerētā kažokzvēru fermas projekta prezentācija trešdien, 30.martā Kalnišķu sabiedriskajā centrā pulcēja lielu interesentu skaitu. Daļai sabiedrības tas vieš cerības darba nodrošinājumā, taču citi saskata apdraudējumu sev un apkārtējai videi.

Kalnišķu ciemā iedzīvotāju skaits ir aptuveni divi simti, un pārsvarā tie ir vecāka un vidēja gadagājuma cilvēki. Lai nopelnītu iztiku, daudzi dodas darba gaitās uz Nīcu, Liepāju, Rucavu.

Kā stāsta vietējā veikalniece Sarmīte Zvirbule, ciemā ir vien pāris darba vietu. Tāpēc viņa atbalsta kažokzvēru fermas būvniecības ieceri. “Personīgi pati braucu 10 gadus uz darbu Liepājā un zinu, ko tas nozīmē,” saka Sarmīte.

Lai veicinātu bezdarba samazināšanu, Nīcas novada dome lēmusi iznomāt Papes dabas parka teritorijas polderos esošo zemes gabalu 9,5 hektāru platībā SIA „Minkland” kažokzvēru fermas būvniecībai. Komplekss tiek plānots 25 tūkstošiem dzīvnieku audzēšanai, bet solītais darba vietu skaits sākotnēji būs aptuveni desmit.

Daļai ciema iedzīvotāju tas šķiet daudzsološi, savukārt citi to uztver kā apdraudējumu. “Pa taisno līniju, ja skatās kartē, tad es iznāku vistuvāk. Tie ir valdošie rietumu vēji, un visas smakas nāks man virsū,” saka Kalnišķu ciema iedzīvotāja Staņislava Mikāne.

Firmas „Minkland” pārstāvis Valters Edžiņš atklāj, ka jau iepriekš bijuši mēģinājumi meklēt vietu fermas būvniecībai, taču tie beigušies neveiksmīgi.

Arī Kalnišķos iedzīvotājiem neskaidru jautājumu ir daudz, bet saņemto atbilžu no uzņēmēja visai maz.

“Mana atbilde ir sekojoša – es negribētu, ka Kalnišķos notiktu tas pats, kas Vērgalē, kur ģimene, kas dzīvo piecu kilometru attālumā no fermas, bija spiesta mainīt dzīvesvietu smakas dēļ,” saka Nīcas novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis.

Iedzīvotāji savas atsauksmes par kažokzvēru fermas būvniecības ieceri var iesniegt pašvaldībā līdz 20.aprīlim. Mēnesi vēlāk tiks pieņemts lēmums par publiskās apspriešanas rezultātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt