Ieceļotāju SMS apziņošanu par Covid-19 drošības pasākumiem pagarina līdz 31. martam

Valdība otrdien, 5. oktobrī, lēma pagarināt SMS apziņošanu, lai informētu ieceļotājus, iebraucot Latvijas teritorijā, par valstī noteiktajiem Covid-19 drošības pasākumiem. Apziņošana noteikta līdz 2022. gada 31. martam, informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības tendencēm pasaulē un Eiropā valstis ir noteikušas dažādus epidemioloģiskās drošības pasākumus, tostarp Latvija, jo Covid-19 infekcijas izplatība turpinās un veselības nozares noslodze joprojām ir pieaugoša.

Ieceļotāji ir identificēti kā nopietna  riska grupa, kas ieved dažādus Covid-19 infekcijas paveidus Latvijā un arī izplata tos.

Ieceļojošo personu informēšana ir būtiska sastāvdaļa no Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas pasākumu kopuma, tāpēc nepieciešams turpināt SMS apziņošanu personām, kas ieceļo vai atgriežas Latvijā no ārvalstīm, skaidroja SM.

Valdības lēmums paredz, ka mobilo sakaru operatori turpinās personai (viesabonentam, kurš ir reģistrējies Latvijas mobilo sakaru operatora tīklā, un Latvijas mobilo sakaru operatora balss pakalpojuma galalietotājam, kurš ir reģistrējies sava operatora tīklā pēc viesabonēšanas) nosūtīt automātisko paziņojumu par Latvijā spēkā esošajiem drošības pasākumiem, kas personai ir jāievēro.

SM uzsvēra, ka SMS apziņošanas izmantošana ļauj elastīgi reaģēt un pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus,

ņemot vērā mainīgo epidemioloģisko situāciju pasaulē un nepieciešamību reglamentēt Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldību un regulēt epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Izdevumi, kas radušies mobilo sakaru operatoriem  par SMS paziņojumu nosūtīšanu viesabonentiem tiks segti  no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", savukārt izmaksas par SMS nosūtīšanu balss pakalpojuma galalietotājam, kurš ir reģistrējies sava operatora tīklā pēc viesabonēšanas, sedz attiecīgais mobilo sakaru komersants.

SMS apziņošana tika uzsākta 2020. gada 28. septembrī, un valdība to pagarināja līdz 2021. gada 30. septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt