Dienas ziņas

Kuldīgā būs mobilā asfalta rūpnīca

Dienas ziņas

Latvijai vēl divi sudrabi

Iecavas vidusskolā grūtības nodrošināt skolēnu ēdināšanu

Iecavas vidusskolā grūtības nodrošināt skolēnu ēdināšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Vismaz līdz jaunajam gadam siltas pusdienas Iecavas vidusskolā saņems tikai sākumskolas audzēkņi. Pamatskolas audzēkņiem, kam pienākas pašvaldības finansētas brīvpusdienas, tikšot izsniegtas aukstās uzkodas, bet vidusskolēniem par pusdienošanu jādomā pašiem.

Pie Iecavas vidusskolas dzirdami būvdarbu trokšņi. Tiek pārbūvēts skolas ēdināšanas bloks. Par pagaidu ēdamzāli kļūs sporta zāle.

"Mēs plānojam, ka pusdienot varēs līdz 450 skolēniem. Pusdienas plānojam divos starpbrīžos, līdz ar to vienā starpbrīdī varēs pusdienot nedaudz virs 200 skolēniem," stāstīja Iecavas vidusskolas direktora vietniece Daiga Skuja.

Tas nozīmē, ka siltas pusdienas līdz remontdarbu beigām varēs saņemt nedaudz vairāk kā puse no skolas audzēkņiem. Pēc garām diskusijām nolemts, ka tās pienāksies sākumskolas posma bērniem.

Skuja stāstīja, ka ēdināšanas firma nespēj nodrošināt siltā ēdiena pievešanu, jo ir jāveic liels attālums. Sākotnēji firma meklējusi risinājumu savās tuvākajās filiālēs – Jelgavā un Rīgā. Tagad panākta vienošanās, ka pusdienas tiks gatavotas apmēram kilometru attālajā sporta namā mazā virtuvītē, kas kādreiz bijusi kafejnīcas virtuve. Tā kā brīvpusdienas pašvaldība piešķīrusi 5.–9. klašu skolēniem, tad pārējiem līdz devītajai klasei tikšot izsniegtas aukstās uzkodas. Sliktākā situācijā būs vidusskolēni. Skolas direktors Kārlis Kravis to sauc par ārkārtas situāciju, bet uzskatīt, ka ēdinātāji neizpilda līgumsaistības, nevarot.

"Viņi var nodrošināt ēdienu, bet jautājums – vai trijos, četros bērniem pusdienas vairs ir aktuālas. Otra lieta, man aiz muguras ir būvniecība, un līdz ar to četrus mēnešus tā situācija ir ārkārtēja. Tā nav standarta," norādīja Kravis.

Satiktie vecāki un audzēkņi uzskata – galvenais, ka mācības notiks klātienē, bet ēdināšanas problēmas pārdzīvošot.

"Nu, normāli, būs [pusdienas] kastītēs. No mājām var uztaisīt kaut ko līdzi. Viss kārtībā," sacīja Iecavas vidusskolas 8. klases skolniece Ance.

No šīm problēmām varēja izbēgt, ja vien būvdarbi būtu uzsākti pavasarī. Pašvaldībā skaidroja, ka būvniecības iepirkums noslēdzies martā. Ministru kabineta noteikumi par izvērtēšanas kārtību pieņemti 20. aprīlī. Kā skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijā, kavēšanās no ministrijas puses neesot bijusi. 8. maijā Iecavas pašvaldība iesniegusi projektu izvērtēšanai, un jau 26. maijā tikusi sniegta atbilde, ka projekts saskaņots.

''Kā bija izvērtējums, tā bija attiecīgi jāpieņem domes lēmums. Jāvēršas pārraudzības padomē. Pārraudzības padome izskatīja. Tad, kad ir izskatījusi pārraudzības padome, tad mēs vērsāmies Valsts kasē, kad Valsts kase izskatījusi, tad mēs varam slēgt līgumu un sākt strādāt. Un tas bija jūlijā,'' izklāstīja Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks (Nacionālā apvienība).

Skolas ēdināšanas bloka pārbūvi plānots pabeigt līdz šā gada nogalei. Vismaz pagaidām grafiks tiekot ievērots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti