Dienas ziņas

Turpinās Cesvaines pils atjaunošana

Dienas ziņas

Ludzā vakara vidusskolā pieejama profesionālā izglītība

Iecavas “Liepas” atzīmē “Pirmās fotogrāfijas svētkus”

Iecavas sieviešu klubs «Liepas» atzīmē Pirmās fotogrāfijas svētkus

Atzīmējot sieviešu kluba “Liepas” dibināšanu, iecavnieki sestdien pulcējās uz “'Pirmās fotogrāfijas svētkiem”. 

Septiņpadsmit gadu laikā “Liepas” no  dažiem aktīvistiem izaugušas līdz lielai  organizācijai, kas rīkojusi dažādas apmācības, pētījusi latviskās tradīcijas un iedrošinājusi lauku sievietes būt līderēm.

Tālajā 1998. gada 21. februāri viņi sēdās pie galda , lai liktu pamatakmeni Iecavas sieviešu klubam  ''Liepas''. Šo gadu laikā kopā piedzīvotais allaž ticis iemūžināts fotogrāfijās, un  atzīmējot ''Pirmās fotogrāfijas svētkus'', tās apkopotas nelielā grāmatiņā.

Sieviešu kluba ''Liepas'' dibinātāja un pirmā vadītāja Agita Hauka stāsta, ka par katru no tām varētu uzrakstīt stāstu, tomēr galvenais ir tas, ka ''Liepu'' kustība vēršas plašumā un dod lauku iedzīvotājiem cerību un ticību gaišākai nākotnei.

„Mēs jau no tā 1998. gada rakstām projektus visai Iecavas sabiedrībai, ne jau tikai sev. Organizējam pasākumus, nometnes un ļoti daudz mācību semināru esam organizējušas. Tur jau nevar pateikt, cik daudz iecavnieku pie mums ir ieguvuši optimismu un zināšanas,” saka Hauka.

Fotogrāfijas vēsta, ka ''Liepas'' aktīvi darbojušās  talkās,  īstenojušas dažādus projektus un mācījušas sievietēm kļūt par  līderēm un uzņēmējām.

 Kluba ''Liepas'' valdes priekšsēdētāja Beāta Bundule stāsta, ka klubs arī  izkopj latviskās tradīcijas, svin latviskos svētkus. „Var teikt tā - padarām savu dzīvi krāšņāku caur to, ko mēs zinām un spējam dot arī citiem,” piebilst Bundule.

Iesāktais darbs turpinās.  Šogad ''Liepas'' gatavojas kopprojektam ar Somijas un Igaunijas sieviešu klubiem, lai pētītu kopīgo un atšķirīgo kultūras tradīcijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti