Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Norit akcija «Esi redzams, esi dzīvs!»

Slēdz nerentablos autobusu reisus laukos

Iecavas novada Rosmes ciematā slēgs nerentablos autobusu reisus

Septiņos no rīta jau jāstāv pie poliklīnikas durvīm, bet mājās jānāk kājām. Šādā situācijā no jaunā gada nonāks Iecavas novada Rosmes ciemata iedzīvotāji. Lai sakārtotu vietējās nozīmes autobusu maršrutu tīklu, Autotransporta direkcija nolēmusi no 1. janvāra slēgt gandrīz visus autobusu reisus, kas iegriežas ciematā, jo ienākumi no biļetēm sedzot vien 8% no izmaksām.

Rosmes ciematā, kas atrodas vien nepilnus desmit kilometrus no Iecavas, līdz šim autobuss iegriezās vairākas reizes dienā. Vietējiem, kas pārsvarā ir pensijas vecuma cilvēki, tā bija iespēja nokļūt novada centrā.

"Uz poliklīniku paspējām, ja ārsts pēcpusdienā pieņem, mājās atgriezāmies ar pēdējo autobusu  pusseptiņos vakarā, un uz veikalu paspējām, mums ir mazs veikaliņš," teica Rosmes iedzīvotājs Viktors.

No 1. janvāra šādas iespējas  praktiski vairs nebūs. Reisu skaits tiks samazināts.

"Būs divi maršruta Bauska -Iecava -Dzimtmisa saglabātie reisi, kas iebrauks Rosmē. Tie abi ir rīta reisi. Viens ap sešiem no Bauskas un otrs ap septiņiem no Dzimtmisas," klāstīja valsts SIA ''Autotransporta direkcija'' valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Lai atgrieztos mājās vai nokļūtu Iecavā citos laikos, "Autotransporta direkcijas" vadītājs iesaka izmantot kādu no 66 maršruta Bauska- Rīga reisiem. Vien tad kājām pa ceļu, kas pavasarī slīgst dubļos, bet ziemā kupenās un kur nav gājēju ietves, jāmēro vismaz divi kilometri, bet  kaimiņu ar mašīnām ciematā praktiski neesot.

Kopš 2014. gada  par vietējas nozīmes maršrutu tīklu atbild "Autotransporta direkcija", bet plānošanas reģionam ir tikai konsultatīvas tiesības, kas šoreiz, tāpat kā pašvaldība, netika ņemta vērā. Direkcijas vadītājs skaidro, ka lēmums pieņemts, balstoties uz  saprātīgām izmaksām.

"Maršrutā ieņēmumi no biļetēm nav pat desmit procenti. Ir tikai astoņi procenti un deviņdesmit divus procentus klāt piemaksā valsts," stāstīja Godiņš.

Maršrutu tīkla sakārtošana turpināšoties, līdz visos reisos ieņēmumi no biļetēm būs vismaz 20%. Par šā gada pirmo pusgadu vietējās nozīmes maršrutiem bijusi nepieciešama dotācija gandrīz desmit miljonu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti