Dienas ziņas

Spriež par Gaujas teritorijas attīstību

Dienas ziņas

Liepājā darbu sāks atskurbtuve

Iecavas iedzīvotāji – pret šautuves izveidi

Iecavas iedzīvotāji iebilst šautuves izveidei

Iecavas novadā plānots izveidot vērienīgu šautuvi treniņu šaušanai un starptautiskām sporta sacensībām. Formāli šautuve ir ieceres stadijā, bet faktiski, iedzīvotājiem un arī pašvaldībai nezinot, tā jau daļēji ir izbūvēta. Tagad būvniecības ierosinātāji vēlas mainīt lietošanas mērķi izbūvētajai inženierbūvei, kam gan kategoriski nepiekrīt iedzīvotāji.    

Ierastā lauku ainava Iecavas pievārtē tika izmainīta jau pirms vairākiem gadiem, kad zemes īpašnieki griezās pašvaldībā ar lūgumu atļaut izbūvēt drošības vaļņus.

Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks (Nacionālā apvienība) stāstīja, ka pašvaldībai lūdza apstiprināt valni un meliorācijas sistēmu pārbūvi. “Valnis bija tikai riņķī, un līdz ar to mums šajā brīdī nebija nekādu iebildumu saskaņot šo projektu,” skaidroja Mačeks.

Bauskas novada būvvaldes vadītāja Dace Putna skaidroja, ka pēc tam īpašnieki jau lūdza izmaiņas projektā, ”un tad jau sāka runas pavīdēt par motosporta trasi, par šautuvi, bet būtībā visu laiku būvniecības ierosinātājs slēpa šo patieso mērķi”.

Zemes īpašnieku pārstāvis, jurists Reinis Bērziņš, kurš projektam esot piesaistīts tikai 2019. gadā šautuves darbības licences saņemšanai, uzskata, ka tas, ka tur paredzēta trešā atklātā tipa šautuve, nekad neesot bijis noslēpums.

“Kas ko kādam vēsturiski ir teicis, es nevaru komentēt, bet es vados pēc dokumentiem. Ir būvniecības ieceres iesniegums par trokšņu aizsargvalni, ir projekta izmaiņas, un tas ir nodots ekspluatācijā,” stāstīja Bērziņš.

 “Šobrīd jūs faktiski redzat tikai pamatu tam, kas būs nākotnē.  Ilgtermiņā, cerams, ka tas būs lielākais un skaistākais centrs Ziemeļeiropā, ar kuru leposies Iecavas iedzīvotāji,” norādīja īpašnieku pārstāvis.

Lai ieceri īstenotu, būvei nepieciešams mainīt lietošanas mērķi, un būvvalde pieprasījusi arī sabiedrisko apspriešanu.

Vairums iedzīvotāju gan ir kategoriski pret šautuves izveidi. Pirmkārt jau tāpēc, ka savu darbību ienācēji uzsākuši pārāk slepeni.

“Informācijas nebija nekādas, ka te tiek plānota šautuve. Nebija nevienas informatīvās plāksnes, ne tas, kas viņu būvē. Informācijas nebija nekādas,” apgalvoja iecavnieks Aivars.

“Es negribu, tāpēc, ka manā zemes gabalā  jau ir dzirdama šaušana arī no  armijas šautuves, kas ir Zālītē, kas ir krietni tālāk – 5 kilometrus,” sacīja iecavnieks Atis Avots.

 Par iespējamo šautuves radīto troksni bažījas arī citi apkārtnes zemju īpašnieki.

Turklāt sākotnēji būvētajai inženiertehniskajai būvei Valsts vides dienesta atzinums par iespējamo trokšņu līmeni nav nepieciešams, bet šautuvei ir.

“Iesniedzējs savā iesniegumā bija norādījis, ka būvniecības darbi ir pabeigti. Līdz ar to mēs tagad nevaram šādus tehniskos noteikumus izdot. Gadījumā, ja būvvalde pieņems šo objektu ekspluatācijā, tad vērsīsies pārvaldē, un pārvalde sniegs atzinumu, vērtējot jau vispārīgi normatīvos aktus, kas ir saistīti ar vides aizsardzību un šajā gadījumā trokšņiem,” sacīja VVD Zemgales reģionālās pārvaldes atļauju daļas vadītāja Jolanta Ližus.

Sabiedriskā apspriešana noslēgsies 18. jūnijā. Par licences piešķiršanu vai nepiešķiršanu būs jālemj Iecavas novada deputātiem. Pašvaldība gan jau šobrīd ir nosūtījusi lūgumu izvērtēt esošo situāciju arī Iekšlietu un  Aizsardzības ministrijām, kā arī Valsts  drošības dienestam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti