Dienas ziņas

Akcija «Atmet telefonu un dzīvo»

Dienas ziņas

Sākts vērienīgs projekts mazā ērgļa aizsardzībai

Iecavnieki aktīvi dodas vēlēt

Iecavā pašvaldību vēlēšanās meklē pēcteci ilggadējam mēram

Lai ar aktivitāti vēlēšanās Zemgale nevar lepoties, tomēr Iecavas novadā balsstiesīgie, vismaz iepriekšējā balsošanā, pie urnām dodas naskāk nekā iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās. Iecavas pašvaldībā gaidāma varas maiņa, jo līdzšinējais ilggadējais domes priekšsēdētājs vairs nekandidē.

Iecavas novadā jau vēsturiski ir tikai viens vēlēšanu iecirknis, kas vēlētāju skaita ziņā ir otrs lielākais visā Latvijā. Pagājušajās pašvaldību vēlēšanās Iecavā piedalījušies 41,34% balsstiesīgo, un par spīti bažām, ka cilvēki būs vēl pasīvāki, pagaidām aktivitāte esot pat labāka.

“Ja mums pirmajā dienā šogad bija 107 vēlētāji, tad 2013. gadā bija 105. Tā kā ir pat nedaudz lielāka,” salīdzina 350.vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs Tālrīts Krastiņš.

“2013. gadā trīs iepriekšējās balsošanas dienās bija 399, nu tad redzēs cik būs. Bet, ja vakar pa divām dienām kopā bija 251, tad es pieļauju, ka būs līdzīgi vai pat drusku vairāk,” saka Krastiņš.

Ar priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem neesot nācies sastapties, vien nereti  cilvēki pāršķirstot sarakstus, taujājuši pēc ilggadējā priekšsēdētāja, kurš pēc 30 gadu ilgas vadības vairs nekandidē uz vēlēšanām.

“Vajag, lai deputātos būtu arī jaunie. Bet katrā gadījumā vajag tādu, kas praktiski domā, ko dara,” norāda iecavniece Erna.

Gados jaunākajiem balsotājiem, kuri piektdien, 2.jūnijā, vēlēšanu iecirknī sastopami daudz retāk nekā seniori, gan pieeja īsto deputātu izvēlei mazliet cita. “Ir zināmas partijas, un izpētītas gan programmas, gan kandidātu saraksti. Es nācu ar pilnīgu pārliecību un nobalsoju par to, ko biju izvērtējusi iepriekš,” norādīja iecavniece Sanita.

Piektdien nobalsot atnācis arī pašreizējais domes priekšsēdētājs, kurš teic, ka zināmā mērā lēmumu nekandidēt palīdzējuši pieņemt masu mediji ar savām mūžīgajām negācijām, bet jaunā maiņa esot izaudzināta.

“Ir viens kandidāts, bet, vai tā stūre tiks viņam nodota... To jau izlems vēlētāji, un to mēs uzzināsim tikai svētdien, kā tur izskatīsies,” norāda ilggadējais Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis.

Uz 15 deputātu vietām Iecavas domē šoreiz cer 81 kandidāts no pieciem sarakstiem, kas ir par vienu vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti