Panorāma

Deglava pārvadu slēgs rīt 5.00

Panorāma

Ukraiņu valodu Ukrainā nosaka par obligātu

No ciema – par pilsētu

Iecava no ciema varētu kļūt par pilsētu

Baidoties pēc novadu apvienošanas zaudēt savu identitāti, vairāki pašreizējie Latvijas ciemi gatavojas pieteikties pilsētas statusam. Trešdien par šādu iniciatīvu diskutēja Iecavā, kur kopš aprīļa sākuma norisinās iedzīvotāju aptauja par pilsētas statusa noteikšanu. 

Likums nosaka, ka pilsētas statusu var piešķirt apdzīvotām vietām, kuras ir kultūras un komercdarbības centri ar attīstītu inženierinfrastruktūru un ielu tīklu un kurās ir ne mazāk kā 2000 pastāvīgo iedzīvotāju. Iecava jau sen kvalificējas visiem šiem kritērijiem. Ar vairāk nekā 5700 iedzīvotājiem tā būtu vidēja lieluma Latvijas pilsēta.

"Mums ir izveidojies diezgan liels paradokss, ka lielākā daļa iestāžu, uzņēmumu, kad jāslēdz līgumi vai sarakstes veidojas, mūs jau uzskata par pilsētu. Mums mūžīgi jālabo šie te dokumenti. Un kad parunā ar caurbraucējiem, tad ne viens vien ir brīnījies – vai tad tiešām jūs vēl neesat pilsēta?" stāstīja Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks (Nacionālā apvienība).

Novada pašvaldībā cer, ka pilsētas statuss cels iecavnieku pašapziņu un veicinās teritorijas atpazīstamību, kā arī sniegs iespēju Iecavā saglabāt pašvaldības pakalpojumus arī pēc reformas. Domē mierina, ka nekustamā īpašuma nodoklis pēc pilsētas statusa saņemšanas, visticamāk, nemainīsies, un lauksaimniecības zemju īpašnieki arī turpmāk varēs saņemt platībmaksājumus. Lai noskaidrotu iedzīvotāju attieksmi pret šādām izmaiņām, šomēnes Iecavā norit aptauja. Vairākums "Panorāmas" satikto iecavnieku labprāt sevi sauktu par pilsētniekiem.

"Protams, ka vajag piešķirt, lai mums būtu Iecava kā pilsēta. Lai mums viss pienāktos tāpat kā visiem pārējiem. Protams, vajag!" sacīja iecavniece Alina.

"Nu, viennozīmīgi – paskatieties, cik mums ir attīstīts ciems. Mums ir kāds stadions, kāda mums ir daba!  Es domāju, ka mēs esam pilnīgi pelnījuši to," piebilda Adriāns.

Kāda cita iecavniece gan uzskata, ka, Iecavai kļūstot par pilsētu, nekas nemainīsies.

Iecavas novada dome par pilsētas statusa pieprasīšanu varētu lemt maija beigās pēc iedzīvotāju aptaujas rezultātu izvērtēšanas. Koknesē līdzīga aptauja jau beigusies, un tajā 83% aptaujāto atbalstīja Kokneses ciema pārtapšanu par pilsētu. Pēc pašvaldības lēmuma būs nepieciešams Ministru kabineta apstiprinājums, bet galīgo vārdu par pilsētas statusa piešķiršanu teiks Saeima ar atsevišķu likumu.

Jaunās teritoriālās reformas ietvaros Iecavas novadu plānots pievienot Bauskas novadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt