Ārpus Rīgas

Ģimenes ar diviem bērniem Daugavpilī varēs īrēt pašvaldības divistabu dzīvokļus

Ārpus Rīgas

Kuldīgas pusē top jauns ekoloģiskās pārtikas produkts - "Mazo lāču putra"

''Bauskas Dzīve'' galvenā redaktore Anita Rozentāle par skolu slēgšanu Iecavā

Iecavā grasās slēgt internātpamatskolu un Dzimtmisas pamatskolu

Arī Iecavas novadā plānota skolu tīkla reorganizācija, kuras laikā plānots slēgt divas skolas - Iecavas internātpamatskolu un Dzimtmisas pamatskolu, kā arī atvērt jaunu skolu – Iecavas pamatskolu, Latvijas Radio stāstīja reģionālā laikraksta "Bauskas Dzīve" galvenā redaktore Anita Rozentāle.

Pēc viņas teiktā, pašlaik Iecavas novadā strādā četras vispārējās izglītības iestādes – Iecavas vidusskola, Dzimtmisas pamatskola, Iecavas internātpamatskola un Zālītes speciālā internātpamatskola. Viens no pašvaldības argumentiem skolu tīkla reorganizācijai novadā ir valsts lēmums pārtraukt finansēt internātpamatskolas.

Iecavā liela daļa internātpamatskolas audzēkņu ir no citiem novadiem. Turklāt Iecavas internātpamatskolā skolēnu skaits neatbilst izglītības iestādes ēkas kapacitātei. Pašlaik šajā skolā mācās 187 skolēni, taču pēc pašvaldības aprēķiniem skolas ēkas kapacitāte ir 290 skolēni.

Savukārt 10 kilometru attālumā no Iecavas centra esošā Dzimtmisas pamatskolā, kas kopš 19.gadsimta sākuma darbojas muižas kunga ēkā, pašvaldība neplāno ieguldīt vairāk līdzekļu. Šajā skolā mācās 97 skolēni, un daudzi no viņiem ar skolēnu autobusu tiek vesti no Iecavas centra. Viena skolēna uzturēšana tajā izmaksājot 2070 eiro.

Turklāt 2020.gadā spēkā stāsies jaunas higiēnas prasības, kam skolas ēka neatbildīs, jo būtu jāceļ sporta zāle, kas prasītu lielus resursus. Ēkai nepieciešama pārbūve. “ Ja tur tiek saglabāta skola, tas varētu izmaksāt ap 3,2 miljoniem eiro. Ja ēka tiek  izmantota  vajadzībām, kam nav jāatbilst izglītības iestādes prasībām, tad lētākā pārbūve varētu izmaksāt 1, 6 miljoni eiro,” informēja Iecavas novada domes finanšu nodaļas vadītāja Indra Latviete.

Kā iedzīvotājiem skaidro domes vadība, šādas izmaksas pašvaldība nevarot atļauties. Jau šobrīd izglītībai tiekot tērēti vairāk nekā 54% no budžeta.

Tāpēc Iecavas internātpamatskolas ēkā plānots izveidot jaunu skolu – Iecavas pamatskolu Iecavas ciemata centrā, bet Dzimtmisas pamatskolu slēgt.

Pret skolu reorganizāciju iebilst Dzimtmisas pamatskolas skolēnu vecāki. “ Mēs aizgājām no Iecavas vidusskolas 2. klasē, un negribam atpakaļ. Klasē mums ir 13 skolēni, un skolotājam ir pieeja pie katra skolēna,” skaidro Diāna, divu bērnu mamma.

“Ja kādreiz rodas savstarpējas problēmas bērnu vidū, tās nesasniedz kulmināciju. Tās tiek atrisinātas jau saknē, kas ļoti bieži nenotiek lielajās skolās,”  saka trīs bērnu mamma Dace Lazda.

Jaunizveidotajā skolā būšot 222 audzēkņi, kas nodrošinās 21,31 pedagoģisko likmi. Lēmumu par skolu tīkla reorganizāciju paredzēts pieņemt šā mēneša domes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt