Iecavā atrod aviācijas bumbu – slēdz ceļu, skolā pārtrauc eksāmenu

Iecavas iedzīvotājiem otrdienas, 29.maija, rīts sākās nevis ar kafiju, bet gan ar evakuāciju. Kāds iecavnieks savā dārzā atradis 100 kilogramu smagu aviācijas bumbu. Par savu atradumu policijai viņš jau ziņojis pirmdien vakarā, taču evakuācija notika tikai otrdienas rītā.   

Iedzīvotājs lādiņu atrada dārza darbu laikā, kad ierīkoja nožogojumu. Tā bija 100 kilogramus smaga Otrā pasaules kara aviācijas bumba.

Aviācijas bumba, kuru savā piemājas dārzā atrada Iecavas iedzīvotājs, nogulēja visu nakti. Dažus simtus metru no bumbas atrašanās vietas ir skola, lielveikali un vēl netālu - degvielas uzpildes stacija. Iedzīvotāji tika evakuēti vien otrdien.

“Man piezvanīja kaimiņiene. Māte šeit pašreiz dzīvo. Es tur pie mazbērna biju, un vienkārši man piezvanīja, un es ātri atnācu. Protams, jāapskatās. Māte te viena,” stāstīja iecavnieks Jānis Židalis.

Cilvēkiem, dodoties no rīta uz darbu vai savās darīšanās un skolēniem uz mācībām, bija jāmaina ierastais maršruts.

Visa teritorija puskilometra rādiusā no bumbas atrašanas vietas tika slēgta. Arī autobraucējiem bija neērtības.

 “Šodien no rīta, iesaistot Zemessardzi, Iecavas sabiedriskās kārtības pārstāvjus, kā arī policijas darbiniekus, sākām pēc instrukcijas 500 metru rādiusā iedzīvotāju, skolu un veikalu informēšanu un evakuāciju,” stāstīja Bauskas policijas iecirkņa priekšnieks Ainārs Stankevics.

 “Uz evakuācijas brīdi slēdzām arī A7 automaģistrāli, sazinoties ar “Latvijas valsts ceļu” pārstāvjiem,” stāstīja policijas pārstāvis.

Evakuācijas darbi tika uzsākti tikai no rīta, lai iedzīvotāji evakuācijas dēļ naktī nepavadītu ārā vairākas stundas. Aviācijas lādiņš atradās privātā slēgtā teritorijā, un līdz ar to nepiederošas personas klāt tikt nevarēja.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāve Mairita Senkevicina pastāstīja, ka NBS neitralizēšanas vienības saņēma ziņas par lādiņu pirmdien, plkst. 21:44,  un, “ņemot vērā to, ka lādiņš gulējis zemē vairāk nekā 70 gadus, nav riska, ka tas varētu detonēt pats no sevis, ja ar šo lādiņu netiek veiktas nekādas darbības”.

“Lai netraucētu iedzīvotāju nakts mieru, tika pieņemts lēmums darbus ar lādiņu uzsākt no rīta,” skaidroja NBS pārstāve.

Otrdien devītās klases skolēni kārtoja centralizētu eksāmenu svešvalodā. Bet Iecavas internātskolas audzēkņiem eksāmens evakuācijas dēļ bija jāpārtrauc.

“Iesākoties valsts pārbaudes darbam, saņēmām no kārtības policijas informāciju, ka skolai jāevakuējas, jo ir atrasts sprādzienbīstams priekšmets. Savu evakuāciju veicām pārdomāti. Bērni tika nogādāti drošībā. Eksāmens arī tika pārcelts. Pēc trauksmes atcelšanas tika kārtota mutvārdu daļa,” pastāstīja Iecavas internātpamatskolas direktore Aija Semjonova.

Pulksten divos Nacionālie bruņotie spēki policijas pavadībā nogādāja aviācijas bumbu uz Ādažu poligonu, kur to plānots neitralizēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti