Dienas ziņas

Iznākusi grāmata „Adīti mauči”

Dienas ziņas

Iedzīvotāji negrib apvedceļu pie mājām

Iecavā aktīvāk sodīs par noteikumu neievērošanu

Iecavā aktīvāk sodīs par spēkratu novietošanu nevietā

Pārpildītas autostāvvietas un kur pagadās „nomesti” spēkrati, kas traucē gan operatīvajam transportam, gan pasažieru autobusu iebraukšanai autoostā. Tā mēdz būt Iecavā. Līdz šim neapzinīgie šoferi varēja justies gandrīz vai nesodīti. Turpmāk par stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu soda kvītis varēs izrakstīt arī pašvaldības sabiedriskās kārtības dienests, un kontrole tiek pastiprināta.

Automašīnu skaitam pieaugot, stāvvietu problēma kļūst aktuāla arī mazpilsētās. Iecavas centrā jau vēsturiski vienuviet ir gan autoosta, gan tirgus, populārākie veikali un arī autostāvvietas. Tomēr šodien tās vairs nespēj nodrošināt vietu visiem, un vadītāji, ilgi nedomādami, nomet savu spēkratu, kur pagadās. Uz to norāda arī autovadītājs Vladimirs „Jā, tāpēc, ka tur nebija vietas,” atzīstot, ka mašīnu novietojis neatļautā vietā.

Vislielākās problēmas ceļa satiksmes noteikumu pārkāpēji sagādā operatīvajam transportam un pasažieru autobusu vadītājiem, kuriem jāiestūrē pieturvietā, neapskādējot neapzinīgo braucēju mašīnas. „(..) Ja laukums ir pilns, tad viņi te „noliekās”. Pirmajā kabatā mēs nemaz nebraucam iekšā, nevar izgriezt,” saka pasažieru autobusa vadītājs Jānis.

Līdz šim ceļu satiksmes noteikumu pārkāpēji varēja dzīvot gandrīz nesodīti, jo Valsts policijas pārvaldes Iecavā nav, bet tagad dome pilnvarojusi sabiedriskās kārtības dienestu kontrolēt apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumus, kā arī  piemērot administratīvos sodus, kas  var sasniegt pat 50 eiro. Daudzi vietējie  uzskata, ka dome tādējādi vēlas tikai papildināt savu budžetu, jo līgums ar Ceļu satiksmes drošības dienestu paredz, ka lielākā daļa no iekasētajām soda naudām nonāks pašvaldībā.

„Nu, tā ir līgumā rakstīts - 70% pašvaldībai un 30% atdodam prom, bet šajā gadā mums budžetā ieņēmumu daļā ir paredzēts tikai 1000 eiro no sodiem. Tas ir daudz?” retoriski vaicā Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis (ZZS).

Novada priekšsēdis atzīst, ka tikai sodīšana problēmu neatrisināšot, tāpēc šobrīd tiek domāts par kādreiz tirgus vajadzībām slēgtās ielas atvēršanu, kas mazliet ļaus atslogot autostāvietas centrā. Tas gan nozīmē, ka daudzas tirdzniecības vietas būs jānojauc,  pret ko savukārt  iebildīs tirgotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti