Iebrukušās Centrāltirgus kanālmalas atjaunošanai nepieciešami 650 000 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pie Rīgas Centrāltirgus iebrukušās kanālmalas atjaunošanai nepieciešami 650 tūkstoši eiro. Šajā summā ietilpst gan būvdarbi, gan projekta izstrāde, gan tā uzraudzība. Naudas piešķiršanu atbalstīja domes atbildīgā komiteja, taču vēl nav zināms, vai tam piekritīs arī Rīgas domes deputātu vairākums.

Kanāla malu atbalstošā siena nogruva agrā pavasarī. Vēl pusgadu vēlāk vizuāli nekas daudz nav mainījies. Nogruvuma vieta norobežota, bet tās atjaunošanas izmaksas atbildīgajā Rīgas domes komitejā apspriestas tikai trešdien, 25. septembrī. Nogruvusī mala atrodas Rīgas Centrāltirgus piegādes zonā. Kamēr amatpersonas apgalvo, ka ikdienas darbam kanālmalas avārijas stāvoklis netraucē, pretējās domās ir darbinieki, kas apgalvo, ka piegādēm jāierēķina vairāk laika.

"Nesen te bija tāds sastrēgums, ka atpakaļgaitā brauca augšā. Tas jau faktiski ir noteikumu pārkāpums," teica Centrāltirgus darbinieks Sergejs.

Rīgas domes Būvniecības pārvaldes priekšnieks Rihards Rusins informēja, ka ir izsludināts iepirkums. Paredzēts gan izstrādāt projektu, gan nostiprināt kanālmalu. Darbi tiks veikti līdz gada beigām. Kopējais prasītais finansējums ir 650 000 eiro apmērā.

Centrāltirgus pārstāvji galvenokārt norāda uz atbalsta sienas izskatu, kas neesot pievilcīgs. "Estētiski tas neizskatās glīti, tāpēc mēs esam gandarīti, ka nauda tiks atvēlēta remontam, bet pirmkārt ceram, ka arī domē atbalstīs naudas iedalīšanu remontam," sacīja Rīgas Centrāltirgus  pārstāvis Aleksandrs Šuņins.

Par naudas piešķiršanu vēl jānobalso Rīgas domes deputātu vairākumam. Šā gada vasarā Rīgas pašvaldība atteicās no vērienīga projekta Centrāltirgus infrastruktūras, tostarp pagrabu un kanālmalas, atjaunošanai, kura sākotnējās izmaksas tika lēstas 30 miljonu eiro apmērā. Šis projekts atlikts uz nezināmu laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti