Panorāma

Strauji pieaugusi migrantu plūsma caur Poliju uz Vāciju

Panorāma

Pirmais spriedums par pienākumu vakcinēties – 13. novembrī

Tirgotāji: Pārtikas veikaliem jābūt pieejamiem visiem

Iebilst pret vienu no iecerēm – neļaut pret Covid-19 nepotētajiem apmeklēt lielos pārtikas veikalus

Izmaiņas ierobežojumos gaida teju visas nozares. Plānots, ka daļa noteikumu tiks mīkstināti 15. novembrī. Tirgotāji norāda, ka skaidrības vēl nav. Latvijas lielāko pārtikas veikalu pārstāvji ir droši – iepriekš izskanējušais variants, ka visi veikali varētu būt ierobežoti pret Covid-19 nevakcinējamiem, būtu kļūda.

Pašlaik tiek izskatīti vairāki varianti par ikdienu no 15. novembra. Izskanējuši jauni iespējami tirdzniecības ierobežojumi, piemēram, veikalos, kuru platība pārsniedz 1500 kvadrātmetru, ieeja būtu ļauta tikai ar Covid-19 sertifikātu. Arī pārtikas preču veikalos. Tirgotāji ir droši – tas veicinātu pulcēšanos pie mazajiem veikaliem.

"Rimi Latvija" sabiedrisko attiecību vadītājs Juris Šleiers Latvijas Televīzijai sacīja: "Tas radītu nevajadzīgu stresu pircējiem un tirgotājiem. Galvenokārt problēmas būtu reģionos. Ierobežojot lielo tirdzniecību platības, pastāv risks, ka mazajos veikalos veidosies rindas un sastrēgumi, un tas šobrīd nebūt nav vajadzīgs."

Latgalē tas nozīmētu, ka lielajos pārtikas preču veikalos ieeja būtu liegta vairāk nekā pusei iedzīvotāju. Tirgotāji pauda, ka mazie veikali tiktu pārslogoti.

"Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule norādīja: "Tas var radīt preču iztrūkumu. Veikalos vienkārši fiziski nav plauktos tik daudz vietas. Tāpat arī noliktavā, tāpat arī ledusskapī. Mēs vienkārši nespējam akumulēt tik daudz preču, lai apkalpotu tik daudz klientu."

Sarežģīti būtu arī Rīgā. Pēc "Maxima" aplēsēm puse Rīgas veikalu pārsniedz 1500 kvadrātmetru platību.

"Mūsu veikalos ik dienu ienāk ap 300 tūkstošiem cilvēku, tad var tikai rēķināt, cik daudz papildu laika un resursu būtu nepieciešams, lai šos cilvēkus pārbaudītu, izkontrolētu," teica Dupate-Ugule.

Bet Šleiers teica: "Šobrīd pie esošajiem ierobežojumiem mēs redzam, ka dažviet izveidojas rindas. Mēs esam spiesti veikalu vērt ciet jau pusseptiņos, jo kasēm ir jāaizslēdzas pirms septiņiem."

"Rimi" pārstāvis norādīja, ka tieši lielajos tirdzniecības centros cilvēki jālaiž, jo tajos ir labāka gaisa apmaiņa, vairāk vietas, līdz ar to – mazāka drūzmēšanās. Bet "Maxima" pārstāve sacīja, ka tirdzniecības centros iepriekš efektīvi darbojās zaļie un sarkanie koridori; tas, pēc uzņēmuma pārstāvju domām, būtu optimāls risinājums.

Savukārt tīkla "Lidl" pārstāvis norādīja, ka šie veikali šāda lēmuma gadījumā netiktu ietekmēti, jo to platība ir mazāka par 1500 kvadrātmetriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti