IDB lūdz uzsākt kriminālprocesu pret diviem policistiem par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu 

Iekšējās drošības birojs (IDB) Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonām, kuras, izmantojot savu dienesta stāvokli, pieprasīja un pieņēma kukuli no kāda transportlīdzekļa vadītāja, informēja IDB.

IDB pirmstiesas izmeklēšanas gaitā guva pierādījumus tam, ka minētās VP amatpersonas, veicot dienesta pienākumus ceļu satiksmes uzraudzībā, pieprasīja un pieņēma kukuli no kravas transportlīdzekļa vadītāja par izdarītā administratīvā pārkāpuma – Latvijas teritorijas šķērsošanas bez samaksātas autoceļu lietošanas nodevas – nenoformēšanu likumā paredzētajā kārtībā.

Par minēto Valsts policijas amatpersonu iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu prokuratūrai ir nodots kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai par Krimināllikuma 320. panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – kukuļa pieņemšana personu grupā – izdarīšanu.

IDB priekšnieks Valters Mūrnieks norādīja: “Pateicoties Iekšējās drošības biroja aktivitātēm un Valsts policijas kontrolējošajai un preventīvajai darbībai, ar ceļu satiksmes uzraudzību saistīto kukuļošanas gadījumu skaits pēdējo gadu laikā pakāpeniski sācis samazināties, tomēr esmu pārliecināts, ka joprojām gandrīz katram autovadītājam ir vai nu savs, vai draugu un paziņu izklāstīts pieredzes stāsts par kukuļa pieprasīšanas gadījumu ceļu satiksmes kontroles laikā.”

Biroja mērķis ir maksimāli samazināt ar ceļu satiksmes nodrošināšanu saistīto kukuļošanas gadījumu skaitu; lai to paveiktu, ir nepieciešama gan nemainīgi aktīva sadarbība starp tiesībsargājošajām iestādēm, gan arī iedzīvotāju atbildīga rīcība, ziņojot par pamanītajiem kukuļošanas gadījumiem, atzīmēja Mūrnieks. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt