Hosams Abu Meri vadīs Saeimas Pieprasījumu komisiju

Saeimas Pieprasījumu komisiju vadīs Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība" (JV)), trešdien, 23. novembrī, lēma komisijas deputāti. 

Parlamentā informēja, ka Abu Meri ir bijis ievēlēts 12. Saeimā, kur darbojies Sociālo un darba lietu komisijā un Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā. 

Par komisijas priekšsēdētāja biedru tika ievēlēts Aleksandrs Kiršteins (Nacionālā apvienība (NA)), bet par sekretāru – Lauris Lizbovskis ("Apvienotais saraksts"(AS)). 

Komisijā darbosies arī Arvils Ašeradens (JV), Česlavs Batņa (AS), Augusts Brigmanis (Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS)), Anda Čakša (JV), Gundars Daudze (ZZS), Iļja Ivanovs ("Stabilitātei"), Inese Kalniņa (JV), Līga Kļaviņa (ZZS), Linda Liepiņa ("Latvija pirmajā vietā"), Jānis Patmalnieks (JV), Viktors Pučka ("Stabilitātei"), Jana Simanovska ("Progresīvie") un Edvīns Šņore (NA).

Komisijas sastāvs noteikts ar Saeimas 23. novembra ārkārtas sēdes lēmumu. 

Pieprasījumu komisijas pamatuzdevums ir Saeimas deputātu pieprasījumu izskatīšana, kas adresēti valdības locekļiem. Izskatot konkrēto pieprasījumu, uz komisijas sēdi tiek aicināts Ministru prezidents vai attiecīgais ministrs. 

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentā darbojas 16 komisijas. 

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus. 

Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās. 

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti