Homofobiskā uzbrukumā cietušais profesors Hanovs notikušā izmeklēšanā progresu nemana

Pagājuši trīs mēneši, kopš homofobisku uzbrukumu pieredzēja Rīgas Stradiņa universitātes profesors, kultūrpētnieks Deniss Hanovs. Viņaprāt, notikušā izmeklēšanā iestājies klusums, un tiek risinātas lietas, kuras varēja nokārtot jau dienā, kad notika noziegums. 

Homofobiskā uzbrukumā cietušais profesors Hanovs notikušā izmeklēšanā progresu nemana
00:00 / 02:46
Lejuplādēt
Pērn novembra sākumā Ķengaraga tirgū fizisku un emocionālu homofobisku uzbrukumu piedzīvoja kultūrpētnieks Hanovs ar dzīvesbiedru. Divi agresīvi vīrieši Hanovu un dzīvesbiedru apsaukājuši, Hanovam iespēruši arī pa muguru, izteikuši vēlmi nodarboties ar seksu, kā arī brīdī, kad Hanovs no uzbrucējiem paslēpās kādā ziedu kioskā, viens no vīriešiem kioskā mēģinājis ielauzties, kā arī pie skatloga piespiedis savus atkailinātos dzimumorgānus. Tika izsaukta policija, toreiz neko daudz pārkāpējiem izdarīt nevarēja, tādēļ tagad turpinās izmeklēšana.

 

Trīs mēnešus pēc notikušā Hanovs gan sacīja, ka izmeklēšanā ir "klusums". Dažas nedēļas pēc notikušā Hanovam piezvanījusi izmeklētāja, un tā bijusi vienīgā reize, kad abi tikušies. Arī šajā reizē darītas lietas, ko, pēc Hanova domām, bija iespējams nokārtot jau notikuma dienā.

"Es atnācu un konstatēju, ka tās detaļas bija nevis kāda papildu informācija, bet viņai uz galda bija iepriekšējā policijas darbinieka ar roku rakstītās manas liecības, kuras viņai bija jāpārveido datora versijā. Manuprāt, mazliet arhaiski, jo jau pašā pirmajā brīdī, kad tiek sniegtas pirmās liecības, tās vajadzēja ierakstīt datorā," sprieda profesors.

Tad Hanovam vajadzējis atpazīt uzbrucējus bildēs. Atpazinis vienu, bet izmeklētāja atklājusi, ka otrs notikuma dienā, kad uz brīdi aizturēts, samelojis par savu dzīvesvietu. Šāda vienkārša melošana novedusi pie tā, ka policija vēl aizvien otru pārkāpēju meklē.

"Viņiem, tā teikt, ticēja uz vārda, un viens no viņiem bija atjautīgāks un nosauca kaut ko neeksistējošu, jo iedzīvotāju reģistrā tāda cilvēka nav. Tā ka to vienu es atpazinu, un viss. Man vairs nedz zvanīja, nedz rakstīja, tā ka turpinājuma vismaz divu mēnešu garumā nav. Tā ka viens ir absolūti brīvs un var turpināt uzbrukt cilvēkiem," secināja Hanovs.

Seksuālās minoritātes pārstāvošās organizācijas "Mozaīka" pārstāvis Kapars Zālītis atzina – lai arī ir labi piemēri, tomēr nereti policijai trūkst zināšanu, kā šādas lietas risināt.

"Es vairāk teiktu, ka policijas darbiniekiem trūkst kompetences un viņi nemāk to darīt, un līdz ar to ir gadījumi, kad viņi vienkārši cenšas izvairīties no nozieguma izmeklēšanas.

Mums ir gadījumi, kad policijas darbinieki ļoti labi izmeklē šādus gadījumus, un ir ļoti daudzi gadījumi, kad policijas darbinieki tiešām neizprot," atzina "Mozaīkas" pārstāvis.

Zālītis norādīja arī uz to, cik svarīgi policijai panākt, ka sabiedrība tai uzticas, jo bieži homofobisku uzbrukumu upuri neziņo policijai, jo tādā gadījumā policijas darbiniekiem automātiski jāatklāj sava seksuālā orientācija.

Valsts policijas Ķengaraga iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Vladimirs Klaikalts apstiprināja, ka šobrīd turpinās lietas izmeklēšana un apstākļu noskaidrošana, bet straujāk uz priekšu virzīties liedz tas, ka otra persona vēl nav atrasta.

"Pagaidām kvalificētas, kā huligāniskas darbības, jo nav noskaidrota un atrasta otra persona un nav saprotams viņas motīvs," sacīja Klaikalts.

Noskaidrots, ka nozieguma dienā policija esot ievākusi datus no diviem vīriešiem un viens pateicis nepareizu adresi. Toreiz palaistas, iespējams, vainīgās personas. Klaikalts gan norādīja, ka iespējams pie vainas bijusī nevis meli, bet gan kļūda, kuru pierakstot vārdu pieļāvuši policisti. Jebkurā gadījumā persona tiekot meklēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti