1:1

1:1 Gundars Rēders : Raimonds Vējonis

1:1

1:1 Gundars Rēders : Dana Reizniece - Ozola

1:1 Gundars Rēders : Marģers Vestermanis

Holokaustā izdzīvojušais vēsturnieks Vestermanis: Pūļa vēlme norobežoties - bīstama tendence Eiropai

Nedomājošā pūļa vēlme norobežoties un būt starp savējiem ir bīstama tendence Eiropai, LTV raidījumā “Viens pret vienu” pauda vēsturnieks, viens no nedaudzajiem Latvijas ebrejiem, kurš izdzīvoja  Otrā pasaules kara genocīdā,  Marģers Vestermanis.

Viņš stāstīja, ka šogad, kad cilvēki atnāca pie Brīvības pieminekļa, nolika svecītes un bez patosa pieminēja Rumbulā nošautos ebrejus, viņš bija laimīgs, jo nav nekā sliktāka, kā justies izstumtam, nepiederīgam, nevajadzīgam, bet tagad šie cilvēki pie Brīvības pieminekļa pirmo reizi pateica, ka tā ir nevis “jūsu sāpe”, bet mūsu visu kopīga sāpe.

Vestermanis sacīja, ka holokausta laikā Latvijas sabiedrība stāvēja malā, sakot, ka tie nav mūsējie, jo pirmskara laikā nebija vienotās nācijas, nebija arī tāda mērķa izveidot vienotu nāciju, valsts necentās integrēt minoritātes.

Bet šobrīd Eiropā “nedomājošā pūļa” vēlme būt izolētiem no citādiem, būt tikai starp savējiem ir bīstama tendence, uzskata vēsturnieks.

Tagad Eiropā pūlis domā, ka nav vajadzīga nekāda solidaritāte, pūlis domā tikai vienu šaha gājienu uz priekšu, nesaprot, kas notiks trīs gājienus uz priekšu, bet šī tendence var novest pie tā, ka atkal Eiropa sašķelsies, būs arī lielākas ekonomiskās domstarpības, prognozēja Vestermanis.

Karš nav iedomājams, bet doma par Eiropu kā vienotu politisku veselumu aizvien vairāk no nedomājošās masas apziņas tiek dzēsta, uzskata vēsturnieks.  

13 komentāri
no laukiem
LTV nesen stāstīja, ka vācieši ,,piespieda,, 1000 latvijas policistus šaut......viņš teica,ka vārdiski zin tos šāvējus bet žurnālists neļāva viņam to domu tālāk teikt. Intresanti būtu zināt tos vārdus . mūsu vectēvs arī un Salaspilī / kā VVF nosauca darbanometne bijusi/ un uz vāciju bij aizsūtīts, paveicās palikt dzīvam. Un nesaprotami, kāpēc tos ebrejus pasaulē tā nemīl?
Tāmnieks/luterānis
Klausies manos vārdos, neskaties uz maniem darbiem! : Pliners, Ždanoka, Girskis, Gombergs.... , kas var zvaigznes saskaitīt.... ?
to tamnieks
Sevi blakus Ždanokai aizmirsi pierakstīt. It kā Pastarā Tiesa uz tevi neattiektos. TAD VISAS zvaigznes TOMĒR saskaitīs.
Hilarija
Interesanti ,kas domāts ar vārdu pulis ,vai tā ir valdiba ,kas veic prettautisku politiku ,neatbilstošu tautas interesem , vai viltus patiesibas un melu sludinatāji ,varbut visa tauta tiek deveta par puli ? Interesanti skanetu -izraelas pulis ,latvijas pulis ,vācijas pulis utt !
Elijah
Neesmu ebrejs, bet mīlu šo tautu vairāk kā citas, jo bērnībā - 50-os gados dzirdēju, ko pieaugušie runāja par ebreju iznīcināšanu Kurzemē. Atklāti sakot, toreiz asinis stinga dzīslā, un bērna prāts nespēja to aptvert, ka tā varētu PATIESĪBA būt. Nošaušana jau būtu paradīze, salīdzinot ar tām šausmām, kurām bija pakļautas ebrejietes pirms nošaušanas. Kad kādu no šiem slepkavām satiku uz ielas (nu jau viņi visi miruši), man no šausmām mati cēlās stāvus. Protams, nebija jau zināms, kurš tieši šīs pataloģiskās zvērības īstenoja, bet čukstus runāja par daudziem - gan tiesātiem, gan netiesātiem. Nacionālistiem varu pateikt tikai vienu, krievi mūsu pusē tik pat kā nav, un 40-os to nebija gandrīz nemaz, tā kā, slepkavas bija tieši latvieši - vismaz tos, ko vārdā toreiz sauca. Paliek tikai viens mierinājums, slava Dievam, ka Viņš elli radījis, kur visiem slepkavām, noziedzniekiem un cilvēknīdējiem MĀJAS. ...UN ASIŅAINA IR TĀ ROKA, KAS KLAUVĒ TEV PIE SIRDS.. Tiesa, ja sirds vēl ir.
To Dolfs
Es nerunāju par Kadafi mocībām, vai par mocībām, ko pats Kadafi realizēja. Es runāju par Kurzemi, un nezinu, kur MASVEIDĀ Kurzemē šodien (vai PSRS laikos) tiktu (demokrātiski) šauti cilvēki, bet pirms nāves - (demokrātiski) zvērīgi mocīti. Galu galā - demokrātija ir tautas vara, un katrā laikā (sauci, kā gribi!) tā ir savādāka. Kāds sakars demokrātijai ar ZVĒRU, kas mīt cilvēkā?
Adolfs
Bet musdienās visas tās zveribas atkartojas ,tikai tagad tas tiek saukts citadi ,tā ir demokrātijas nodibināsāna ar uguni un zobenu! Piekritu ,nošaušana ir tikai nieks ,salidzinot ar to ņirgāšanos ,spidzināšanu ko pardzivoja Kadafi ,ko demokratijas vārdā veica asv un nato valstis ,par šim zeribām priecājās un atbalstija klintone un visas pasaules viņu atbalstošās salašnas ..holokausts nekur nav pazudis ,tikai tagad to sauc savadak- demokrātizāciju !
$
Un es nestrīdos par to ka šaut cilvēkus bez tiesas sprieduma ir slikti. Es tikai aizrādu ka holakausts, bija sekas, sekas padomju režīma noziegumiem, vācu demagoģijai un latviešu klusēšanai, jo ja gribēja tad arī varēja pasargāt, kā piemēram pasargāja Sabiles čigānu kopienu. Stāsts ir par šodienu par to ka tieši nacionālisms ir tas, kas var glābt ebrejus, no reliģiska fundamentālisma, un tieši tāpēc nevajag graut nacionālas valstis.
$
Spoilers iepriekšējam - šeit ir Krievijas apvienības memoriāls NKVD darbinieku arhīvs, interesējoties par tādu nelieti kā Naftāliju Frankelu nonācu līdz apbalvojuma sarakstam, sakritība? Protams bērziņu arī netrūkst. http://nkvd.memo.ru/index.php?title=Документ:Постановление_ЦИК_СССР_от_04.08.1933
$
Nevajag jaukt pirkstu ar vāl kaut ko, tā ir demagoģija, Tas kas notika 1941 gadā bija 1940 un 41 gada pavasara sekas, nevajag aizmirst to ka tieši nedēļu pirms Vācijas iebrukuma PSRS okupētajās teritorijās, no Latvijas izveda 15000 un nomocīja cietumos simtiem cilvēku. Un pēkšņi ierodas "atbrīvotājs" kas ielaiž piederīgos NKVD cietumos un parāda viņu tuvinieku līķus, pie viena par vainīgiem nosaucot žīdboļševikus, ar Semjons Šustins, Diemžēl neviens nav atcelsi ne pūļa reakciju, ne vecā derībā rakstīto zobs pret zobu, aci pret aci. Pašlaik Eiropas nav noslepkavot vēlmes savu tuvāko, tieši otrādi, iedzimtie vēlās, lai šie te ieceļojošie mazāk slepkavotu un izvarotu eiropiešus, Eiropas valstu iedzīvotāji sāk aizsargāt savu zemi, pret sveša sociuma invāziju, un ebrejiem būt pirmajiem jāpalīdz stiprināt valstiskums un nacionālisms, un to tieši atklāti jāpropagandē, jo tikai nacionālas valstis viņus pasargās no šariata tiesas.
Primitīva ir muļķība.
Jums tās netrūkst.
$ to To
контрреволюционные вещи говорите "- iesitiet g00gla meklētājā šos vārdus, un noskatieties 25 sekunžu video. Tas, lai parādītu jūsu argumentācijas primitīvismu. Ai, pareizi tas taču jaunais sociālistu trends, aizliegt viedokli, kā nacionālsociālistiskā Vacijā, kā fašistiskā Itālijā, kā komunistiskā PSRS, kā Kambodžā, Kubā, Ķīnā, Angolā, Aljendes Čīlē un arī tūlīt Zviedrijā. Viss jau sākas palēnām, no sākuma "vienkāršā tauta" savu brīvību iemaina pret desu, bet vēlāk sāk pazust desa, un līdz ar to vārda brīvība. Un sākas Orvela "Karš ir miers, brīvība ir verdzība, nezināšana ir spēks."
to dolārs
Naida seja.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti