Rīta Panorāma

Nogaršo Latviju Vidzemes sirdī - Valmierā

Rīta Panorāma

20. maijā sāks darboties tabakas izsekojamības sistēma (Track & Trace)

Intervija ar Kārli Trušinski un Inesi Mauriņu

Hipertensijas dienā par slimības riskiem izglītos skolēnus

17. maijā tiek atzīmēta Starptautiskā hipertensijas diena, kas ir veltīta augstam asinsspiedienam un ar to saistītām saslimšanām.

Pacientu biedrības “Parsirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa pastāstīja, ka šī gada hipertensijas dienas sauklis ir „Tāpēc, ka es tā teicu!”. Ar šo saukli tiek norādīts, ka tā esot labākā atbilde uz jautājumu „kādēļ jāmēra asinsspiediens?”. Tikai izmērot asinsspiedienu, iespējams laikus novērst šīs slimības attīstīšanos.

Piektdien, 17.maijā, par šo slimību un tās riskiem tiks izglītoti arī skolēni.

Biedrības “Parsirdi.lv” vadītāja Inese MauriņaKristaps Feldmanis

  “Lai izglītotu jauniešus par augstu asinsspiedienu un mudinātu arī viņus pašus runāt ar saviem vecākiem, uzrunāt savas omītes un opīšus, atgādināt par augsto asinsspiedienu, mēs plānojam šodien viesoties vairākās Rīgas skolās un kopā ar jauniešiem interaktīvā veidā pārrunāt augsta asinsspiediena riskus, kā tas ietekmē mūs visus un kā mēs varam sevi pasargāt jau no bērnu dienām,” pastāstīja Mauriņa.

  Mājaslapā asins-spiediens.lv var uzzināt to, kur izmērīt asinsspiedienu līdz pat maija beigām, “jo norisinās akcija, kurā virknē lielākajos aptieku tīklos visā Latvijā to ir iespēja izdarīt bez maksas,” piebilda Mauriņa.

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti