Panorāma

Grib ieviest sodu par smēķēšanu bērna klātbūtnē

Panorāma

Bez komentāriem: Plūdi Ogrē

Ogre plūdu priekšvakarā

Hidrologi: Jelgavā ūdens līmenis uzkāpis neprognozēti augstu

Pirmdienas pievakarē ūdens līmenis Lielupē pie Jelgavas sasniedzis 264 centimetrus (cm) virs hidroloģiskās novērojumu stacijas nulles atzīmes, kas par četriem centimetriem pārsniedz pirmo plūdu robežu, LR un LTV pastāstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidroloģe Irēna Nikoluškina.

«Mazliet pārsteidz, ka Lielupē ūdens līmenis uzkāpis tik augstu, tik daudz mēs neprognozējām,» sacīja Nikoluškina.

Lai arī 260 centimetru līmenis Jelgavā iepriekš uzskatīts par pirmo plūdu robežu, kad sāk applūst dažas pilsētas ielas, kritēriji ir novecojuši, atzina Nikoluškina. Tagad precīzi pateikt, vai līdz ar tik augstu ūdens līmeni kaut kas būtiski sāk applūst, nevar.

Pēc jaunākajiem datiem var secināt, ka ūdens līmenis Lielupē pie Jelgavas vēl var kāpt. Nav izgājis viss ledus, kas sastrēdzis starp Staļģeni un Jelgavu, un aiz Jelgavas līdz Kalnciemam vēl ir ledus, kas var veidot sablīvējumus un izraisīt strauju ūdens līmeņa celšanos.

Jau vēstīts, ka septiņām mājām piebraucamie ceļi applūduši Staļģenē un divām Platones pagastā.

Vienas mājas iedzīvotājiem Platones pagastā pašvaldība piešķīrusi laivu, lai bērni varētu nokļūt skolā.

Valsts Ugundzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Jelgavas novadā, dārzkopības kooperatīvā „Ziedonis”, no applūdušas mājas evakuējis sešus cilvēkus, to skaitā trīs mazus bērnus, kā arī divus suņus un kaķi, pavēstīja VUGD pārstāve Viktorija Šembele.

Pirmdien plkst. 11.24 VUGD saņēma zvanu no iedzīvotājiem Jelgavas novada, Glūdas pagastā, kuru māja bija applūdusi un viņi vairs saviem spēkiem nespēja no tās izkļūt. Dodoties uz dārzkopības kooperatīvu „Ziedonis”, kur atradās applūdusī māja, glābēji konstatēja, ka arī piebraucamie ceļi jau atradās ūdenī. Tāpēc ugunsdzēsēji glābēji apmēram 700 metrus laivu nest ar rokām, jo ar mašīnu piebraukt vairs nevarēja, savukārt vēl apmēram 500 metrus laivā peldēja līdz applūdušajai mājai. Saskaņā ar Jelgavas daļas ugunsdzēsēju glābēju teikto, māja bija uzcelta uz paaugstinājuma, tāpēc ūdens to, visticamāk, ir skāris minimāli, bet tās piegulošajā teritorijā ūdens bija apmēram 1,2 metru augstumā. Mājas saimnieks informēja, ka vēl vakar vakarā mājas teritorija nebija applūdusi, bet jau šorīt visa teritorija ap māju bija ūdenī.

Kad evakuētie cilvēki tika nogādāti sauszemē, viņi tika nodoti Pašvaldības policijas darbiniekiem, kas tālāk ar šiem iedzīvotājiem pārrunās izmitināšanas jautājumu.

Svētdien no šīs pašas teritorijas Jelgavas pašvaldības policijas darbinieki jau evakuēja divus cilvēkus.

VUGD atgādina, ka plūdu laikā, kad ir nepieciešama evakuācija no applūdušas ēkas, nekavējoties jāzvana pa tālruni 112. Līdzi ņemiet plastmasas maisā iepakotus dokumentus, naudu, vērtslietas un medikamentus, kuri jums regulāri jālieto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti