Panorāma

Lietuva sankciju sarakstā iekļauj 118 Baltkrievijas amatpersonas

Panorāma

Rakstniece: Baltkrievija var ieslīgt pilsoņu karā

Haosu pagalmos risina, paplašinot stāvvietas

Haosu daudzdzīvokļu ēku pagalmos Kauguros risina, būvējot jaunas stāvvietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Haosu daudzdzīvokļu ēku pagalmos, kur automašīnas tiek novietotas ne vien uz ietves, bet arī zaļajā zonā, iespējams risināt, tikai pārbūvējot visu infrastruktūru. Tā secināts Jūrmalā, kur pēc pagalmu pārprojektēšanas šovasar rit vērienīgi remontdarbi. To laikā zaļā zona tiek samazināta, lai izveidotu vairāk autostāvvietu un tādējādi atbrīvotu ceļu operatīvajam transportam. 

Vērienīgie darbi Kauguros, Skolas ielas četru deviņstāvu māju pagalmos, norit visu vasaru. Tos pabeigs rudenī. Taču jau tagad, vēl pirms asfalta uzklāšanas, ir redzams, ka daļa zāliena tiek aizstāta ar autostāvvietām. Pamatojums – auto skaits, kas tiek novietots pagalmos, ir pieaudzis un tādēļ jārod kompromiss starp vietu, kur spēlēties bērniem, un vietu, kur atstāt mašīnas.  

"Tā infrastruktūra ir jau novecojusi. Kad tā tika būvēta, satiksmes intensitāte bija mazāka. Apsekojot objektu, stāvvietām vietu nav, novērojām, ka iedzīvotāji [auto] novieto zaļajā zonā. Tas traucē gan pašiem, gan operatīvajam transportam," stāstīja Jūrmalas domes Attīstības pārvaldes pārstāve Baiba Birzniece.

Šis ir ilgtermiņa projekts, kuru sāka jau pērn, turpina šovasar. Vēl citi pagalmi tiks labiekārtoti nākamgad. 

Taču arī Jūrmalā atzīst, ka visus pagalmus šī projekta ietvaros nebūs iespējams labiekārtot. Infrastruktūras investīciju projektu nodaļā jau tagad redz daudzos iesniegumus, kuros iedzīvotāji pieprasa šādus darbus veikt arī viņu pagalmos. 

Domē norādīja, ka ir noteiktas prioritātes trim gadiem, kur ir augsta satiksmes intensitāte un esošās infrastruktūras tehniskā stāvokļa novērtējums ir neapmierinošs. 

Paralēli pagalmu labiekārtošanai tiek būvēta arī ietve, pa kuru bērni droši varēs aiziet līdz Slokas pamatskolai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti