Sadaļas Sadaļas

Haoss Rīgas ielās turpinās; domes vadība problēmas nesaskata

Remondarbi Rīgas ielās rada haosu, daudzas galvaspilsētas ielas nav izbraucamas cilvēkiem ratiņkrēslos, vecākiem ar bērnu ratiņiem, un nav izbrienamas veciem cilvēkiem. Daļa rīdzinieku saka – šī ir ņirgāšanās par rīdziniekiem. Rīgas domes vadība otrdien, 29. augustā, apstaigāja remontdarbu vietas un secināja, lai lielākoties viss ir kārtībā.

Lai ilustrētu, kā daudzās Eiropas pilsētās tiek organizēta gājējiem droša kustība ceļa remontdarbu laikā, iedzīvotāji sociālo tīklu vietnēs daudzkārt ir dalījušies ar video un fotoattēliem. Arī rīdzinieku nedienas tiek iemūžinātas un publicētas. Drošas pilsētvides aktīvisti mēģina norādīt, ka satiksmes organizācija remontdarbu laikā Rīgā gājējiem nav droša.

Piemēram, gājēji, kam jāiet pa Stabu ielā remonta laikā, atzīst, ka nejūtas droši.

"Neizskatās droši. Ir kā ir," atzīst Aušra. Viņai piekrīt Lelde. "Ir ļoti grūti ar ratiņiem pārbraukt tās bedres un tur, kur vienkārši nav tā bruģa (..) vietām ir jāiet pat pa ielu, un tu neesi norobežots no mašīnu satiksmes (..) nav droši," norāda Lelde. Savukārt Anastasija jau saka, ka jūtas drošāk.

Arhitekts un pilsētvides aktīvists Oto Ozols norāda – pašvaldība atkārto tās pašas kļūdas ko pērn. Vismazāk pasargāti remontdarbu laikā ir gājēji.

"Būvdarbi tiek veikti ignorējot MK noteikumus, kuri skaidri nosaka, kādā veidā tas ir jādara (..) ir jābūt norobežotām būvdarbu zonām, jo būvdarbu zonā, ja remontē ietvi strādā tehnika, cilvēki, kuriem ir jābūt ķiverēs un vestēs. Tur nedrīkst neviens nejauši nokļūt, tas netiek ievērots (..) Tāpat ir jābūt blakus pagaidu ietvēm, ja ietves ir bloķētas un tās arī netiek veidotas," notiekoši kritizē arhitekts un pilsētvides aktīvists Otto Ozols.

Ikgadējā pastaigā pa remondarbu vietām otrdien devās arī pašvaldības vadība, kas uzskata, ka situācija esot krietni labāka, nekā pagājušajā gadā.

"Mums ir ļoti žēl, ka ne vienmēr satiksme ir organizēta ideāli. Vienlaikus gribu atgādināt, ka remontdarbi vienmēr būs saistīti ar kaut kādām neērtībām (..) satiksmes organizācijas principi bija pareizi," pretējā domās ir Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa").

Satiksmes departamenta vadītājs Emīls Jakrins gan sola, ka atšķirībā no šī gada, nākamgad gājēju drošībai pašvaldība pieprasīs izvietot barjeras. "Lielā apjomā šīs barjeras, kuru dizainu mēs vēl apspriedīsim un apstiprināsim ar departamenta noteikumiem un acīmredzot iekļausim būvnieku līgumos, no nākamā gada pilsētas centrā acīmredzot būs obligātas," pauž Jakrins.

Pēc opozīcijas ierosinājuma Rīgas domē otrdien tika sasaukta arī ārkārtas Satiksmes un transporta lietu komitejas sēde, kurā opozīcijas deputāti pārmeta pozīcijai, ka nav aicināti uz remontdarbu pārbaudi, kā arī aicināja atlaist no darba satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāju. Opozīcijas deputāti norādīja, ka iepriekšējais Satiksmes departamenta vadītājs pērn amatu zaudēja slikti organizētu remontdarbu dēļ. "[Vitāliju] Reinbaha kungu atstādināja un mēs redzam, ka šovasar notiek tieši tas pats," kritiska bija Juta Strīķe (Jaunā konservatīvā partija). Uz viņas jautājumu Jakrinam, vai viņam nav jāatkāpjas no amata, viņš atbildēja noliedzoši. "Nē, es uzskatu, ka mani darbi būs jāvērtē tad, kad viņi būs pabeigti," atteica Jakrins.

Pašvaldības vadība norāda, ka pārkāpumu dēļ būvniekiem noformēti 20 protokoli. Ielu asfaltēšanas darbus mērs sola pabeigt līdz 8. septembrim, savukārt ietves tikšot pabeigtas līdz 1.septembrim.

Rīgas dome šovasar jau daudzkārt ir kritizēta par ielu un ietvju remontiem pilsētas centrā. Pārmetumi pārsvarā izskanējuši par gājēju drošības apdraudējumu darbu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt