Hakeri uzbrukuši Latvijas enerģētikas infrastruktūrai

Latvijas enerģētikas un arī transporta uzņēmumi otrdien, 7. februārī, piedzīvojuši kibernoziedznieku uzbrukumus. Latvijas atbildīgie dienesti no "Cert.lv" atzina, ka uzbrukums, visticamāk, nācis no Krievijas valdības finansētiem grupējumiem. Tomēr uzbrukums vērtējams kā neizdevies, jo vairāku uzņēmumu mājaslapas nestrādāja vien pāris minūšu.

"Kā jau gadu no vietas, gan Krievijas agresiju atbalstošie aktīvisti jeb uzbrucēju grupējumi, kas ir, visticamāk, finansēti no Krievijas valdības, gan atsevišķa daļa pašorganizējās un veic kiberuzbrukumus pārsvarā ar mērķi pārslogot sistēmu un gūt publisku rezonansi, ja kas izdodas. Šodien arī viens no šādiem uzbrukumiem [notika] pret Latvijas enerģētikas uzņēmumiem un ne tikai, arī transporta nozarei.

Ņemot vērā šo vēsturisko bagāžu, Latvijas uzņēmumi ir pietiekami labi sagatavoti un nekādi būtiski traucējumi tam nav sekojuši," sacīja "Cert.lv" vadītājas vietnieks Varis Teivāns.

Uzbrucēju mērķis bija pārslogot enerģētikas un transporta uzņēmumu mājaslapas, lai tās pārstātu darboties. Ja šāds uzbrukums izdotos, tad šie uzbrucēji to izmantotu kā vēstījumu, ka Latvija nespēj sevi pasargāt. Taču arī šajā reizē hakeriem nodoms nav izdevies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti