Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Māksla un mūzika cīņā pret depresiju

Hakatonā meklē risinājumus vides problēmām

Hakatonā meklē risinājumus vides problēmām

Kā izmantot modernās tehnoloģijas, lai novērstu vides un klimata pārmaiņu radītās problēmas? Ar šādu mērķi desmit komandas Rīgas Tehniskās Universitātes telpās piedalījās hakatonā, kurā uzdevumus deva vairākas Latvijas pilsētas.

Hakatons nozīmē 24 stundu intensīva darba sprintu komandā, lai izdomātu jaunas idejas problēmu risināšanai vai biznesam. Aizvadītajā naktī Rīgā un vēl aptuveni 100 pilsētās visā pasaulē vienlaicīgi notika hakatons par klimata pārmaiņu un satelītu datu izmantošanas tematiku. Galveno balvu – 3500 eiro idejas attīstīšanai – ieguva komanda “Forest Watch”.

"“Mežs”: Ideja ir izmantot satelīta datus, lai atrastu vietas, kur ir nelegāli jeb patvaļīgi izcirsti meži. Gan valsts mežos, kur notiek nelegālas darbības, piemēram, aizsargājamās teritorijās, un arī privātos mežos, kur īpašnieki nedrīkst cirst kokus, bet viņi to dara. Ar šo sistēmu gan valsts meži uzzinātu šo problēmu vietas, gan arī privātie īpašnieki atrastu problēmu vietas," stāsta Dāvis no "Forest Watch" komandas.

Citas idejas bija uzbūvēt vēja sienu pie Liepājas ostas, lai norobežotu kravu saceltos putekļus, un ar punktu sistēmu motivēt autobraucējus izvēlēties apvedceļus pilsētās, kas ļautu saņemt dažādus labumus no pašvaldībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti