Dienas ziņas

Klāt sēšanas un stādīšanas laiks

Dienas ziņas

Liepājā atbalstīs mazos un vidējos uzņēmējus

Pirmspensijas vecumā motivē meklēt darbu

Gulbenes pusē pirmspensijas vecuma cilvēkus motivē atrast darbu

Iedzīvotāji pirmspensijas vecumā visā Eiropā ir viena no grupām, kas visvairāk pakļauta bezdarba riskam. Zaudējot darbu, cilvēkiem vecumā virs 50 gadiem ir ļoti grūti atgriezties darba tirgū. Lai palīdzētu atgūt motivāciju un atrast darbu, Gulbenes novada dome īsteno starptautisku apmācību projektu “Senior pass”. 

Projektā „Senior pass” plānots iesaistīt vismaz 20 Gulbenes novada seniorus, kas palikuši bez darba. Šiem cilvēkiem būs iespēja piedalīties apmācībās, kuru mērķis ir izzināt sevi un savas zināšanas, stiprās un vājās puses.

„Tās notiek neformālā veidā, jo mums ir spēcīga neformālās izglītības pasniedzēja, kura vairāk stiprina emocionālo un cilvēcīgo bagāžu,” klāsta  projekta “Senior Pass” koordinatore Anita Birzniece.

Projekta ietvaros pirmspensijas vecuma cilvēkiem ir iespēja apgūt arī datorprasmes, savukārt pēc tam sāksies darbs pie sava elektroniskā portfolio veidošanas. Šis ir instruments, kā par savām zināšanām un prasmēm pastāstīt darba devējām.

„Tu jūti, es vēl to daru, to protu un man vēl tas sanāk. Tas ir labs veids, kā sagrupēt visas lietas, ko tu dari. Mūsu senioriem tas ir izaicinājums, jo salīdzinājumā ar ārzemju partneriem mums ir vājas datorprasmes,” atzīst  Birzniece

Stāmerienas pagasta iedzīvotāja Velga Maksteniece uzsver, iespēja apgūt datorprasmes šajā projektā viņu uzrunājusi visvairāk. Kundze jau kādu laiku ir bez darba un pagaidām ir visai skeptiska par iespējām atgriezties darba tirgū.

„Pat jauniem ir grūti, kur nu vēl mūsu vecumā. Arī pilsētā, nerunājot par laukiem. Es galvenokārt to datoru pēc, datorprasmes. Minimāli man meita pamāca, bet gribējās vairāk. Šeit bija četras nodarbības, un es tiešām ļoti daudz ieguvu no datoriņiem,” saka projekta dalībniece  Velga Maksteniece

Projekta koordinatore Anita Birzniece uzsver, ka galvenais mērķis nav darba tirgū atgriezt pēc iesējas vairāk senjoru, bet gan motivēt viņus noticēt sev un atrast savas stiprās puses. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt