Dienas ziņas

Smiltenes tehnikums sāk praktiskas mācības Jauno jātnieku skolā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Gulbenes novadā likvidēs četrus feldšerpunktus

Gulbenes novadā likvidēs četrus feldšerpunktus

Gulbenes novadā pieņemts lēmums nākamgad likvidēt četrus feldšerpunktus, jo ilgstoši neizdodas atrast nevienu, kurš piekristu rūpēties par lauku ļaužu veselību. Beļavas pagastā gan vēl cer, ka feldšeru punktu kādreiz izdosies atjaunot. Tas ir ļoti būtiski tieši gados vecākiem cilvēkiem. 

Feldšeru punkts Beļavas pagastā ir slēgts jau kopš pērnā gada oktobra, kad tur strādājošā feldšere devās mūžībā. Pagasta pārvaldes vadītājs parādīja telpas, kurās aizvien glabājās viss mediķa darbam nepieciešamais aprīkojums.

"Viena problēma – nav kas strādā; sludināts ir atkārtoti, pagasts ir liels, nepieciešamība būtu. Cerību nav, un mēs nevaram mūžīgi saglabāt štata vietas brīvas, līdz ar to novadā pieņemts lēmums par feldšerpunkta slēgšanu," stāstīja Beļavas pagasta pārvaldes vadītājs Aivars Rakstiņš.

Vietējie ļaudis  atzina, ka pamazām jau pielāgojas, – vajadzības gadījumā pie ārsta jādodas uz aptuveni 12 kilometrus attālo Gulbeni. Grūtāk gan esot gados vecākiem cilvēkiem. 

"Man būtu ļoti svarīgi, ja būtu [šeit], pirmkārt, priekš injekcijām, gan arī gadījumos, ja pēkšņi saslimst, lai sauktu ātros, tas par daudz, ir svarīgi. Man būtu ļoti svarīgi," stāstīja Beļavas iedzīvotāja Antoņina. Arī Rakstiņš ir uztraucies par gados veciem cilvēkiem. Pagastā gan aktīvi strādājot sociālā darbiniece, kura par cilvēkiem rūpējas.

Darbam Beļavā uzrunāti gan Neatliekamās palīdzības dienesta feldšeri, gan aicināti jaunie mediķi, bet neviens nav atsaucies aicinājumam.

Līdzīga situācija ir arī netālu no Gulbenes esošajā Ozolkalnā, kā arī Stradu pagastā, kur slēgs divus feldšerpunktus. Pašvaldībā skaidroja, ka mediķus strādāt laukos nemotivē arī zemais atalgojums. 

"Ja būs, kas strādā, varam atjaunot, bet, ja nav speciālistu un nav kas pakalpojumu sniedz... Vienkārši nav vajadzības tikai, lai skaitītos šiltīte un vakanci turēt, vai domāt, ka mums ir struktūrvienība, kura reāli nestrādā," norādīja Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis (Latvijas Reģionu apvienība).

Viņš skaidroja, ka Stradu un Beļavas pagastu iedzīvotājiem ģimenes ārsti ir pieejami Gulbenē, nākas vien braukt uz pilsētu, lai pakalpojumu saņemtu.

"Beļava nav galīgi piepilsēta kā Ozolkalns. Attālums ir lielāks. Ideālā variantā, ja mums izdotos sakārtot jautājumu, lai ceļš ir labāks," komentēja Caunītis. 

Feldšerpunkts nākamgad nebūs arī Gulbenes novada Rankā, tā vietā būs jauna ģimenes ārsta prakse, kurā darbu turpinās arī līdzšinējā ārsta palīdze.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti