Dienas ziņas

Svētkos daudz darba glābējiem un mediķiem

Dienas ziņas

Kabiles mežā papildina «Līvu» ielu

Gulbenes novada ļaudis izspēlē «Teātri ap limuzīnu»

Gulbenes novada ļaudis izspēlē «Teātri ap limuzīnu»

Gatavojoties Jāņiem, Gulbenes novada ļaudis radījuši unikālu videosveicienu pēc pazīstamās latviešu filmas “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” motīviem. Tautā tik iemīļoto varoņu tēlos iejutušies 97 Gulbenes novada amatierteātru aktieri – gan jauni, gan jau ar sirmām galvām. 

Kā pirmie novada amatierteātru kopīgi radīto videosveicienu Gulbenes Kultūras namā noskatījās pagastu kultūras darbinieki un paši aktieri, kuri iejutās filmas tēlos. Tautā iemīļotās kino filmas ainas izspēlējuši Gulbenes novada amatierteātri un pašdarbnieki. Katra pagasta ļaudis iejutušies kādā epizodē no Jāņa Streiča tik ļoti pazīstamās kinofilmas. 

"Mēs salikām pa ainām, ko kurā pagastā filmēs, kādi būs varoņi, pārējais bija uz kultūras darbinieku pleciem. Bet filmēšana bija fantastiska, kad braucām klāt, visi bija sagatavojušies," uzsvēra Jaungulbenes Tautas nama vadītāja Sarmīte Supe.

Filmas operators atzina, ka darbs noticis ļoti lielā steigā, jo filmas uzņemšanai un montāžai bija atvēlētas vien trīs nedēļas.

"Sākumā teicu, ka tas nav iesējams, bet man patīk izaicinājums un tāpēc teicu – darām! Tā kā mums katra aina ir dažādās vietās, centos, lai cilvēki saprot kāda ir filmas norise," stāstīja operators Armīns Maslovskis.

Gados vecākā aktrise ir Līga Brosova no Stāmerienas, kura visu mūžu spēlējusi amatierteātrī un filmā atveidoja Mirtas tanti. 

"Pirmo reizi, to visu mūžu esmu gribējusi, un beidzot tas izdevās 85 gadu vecumā. Tas ir mūža sapnis," atklāja filmas dalībniece Līga Brosova.

Savukārt Vitālijs Platais no Litenes filmēšanas vajadzībām no savas personīgas kolekcijas atvēlēja žiguli un motociklu. Viņš pats filmā iejutās Ērika un Jāzepa tēlos. 

"Braucām visi skatīties, kurš būs piemērotāks, man nebija balta, man balts ir tikai 4. modelis, bet vajadzēja 1. modeli. Sagatavoju un braucām, kur notika filmēšana, braucām ar risku, jo man nebija apskates un apdrošināšanas, bet bija jau tikai trīs kilometri jānobrauc. Tas, kurš brauca, teica, ka atcerējies jaunību," stāstīja filmas dalībnieks Vitālijs Platais.

Filmas tapšanā iesaistījušies aptuveni 200 Gulbenes novada iedzīvotāji no visiem pagastiem. Uz pirmizrādi sanākušie atzina, ka ir jauki paskatīties uz sevi, bet vēl interesantāk ir paraudzīties, kā filmas tēlos iejūtas kaimiņu pagastu ļaudis. Zālē nemitīgi skanēja smiekli un pēc katras ainas dimdēja aplausi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt