Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Madonas slimnīca pagaidām bez Covid nodaļas

Pārbaudes laikā uzspridzina automašīnu

Gulbenes novadā kāds šoferis mājsēdes laikā uzspridzina automašīnu, ievainojot divus policistus

Gulbenes novadā kāds šoferis policijas pārbaudē mājsēdes laikā uzspridzinājis savu automašīnu, ievainojot divus policistus, informē Valsts policijas pārstāvji.

Armands Ruks par automašīnas sprādzienu Gulbenes novadā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šonakt ap pulksten 1.00 naktī, veicot mājsēdes uzraudzības kontroli, Gulbenes novada Galgauskas pagastā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes policisti pamanīja kādu “Volkswagen” markas automašīnu. Likumsargi ieslēdza bākugunis un apturēja šo transportlīdzekli, lai pārbaudītu iemeslus, kāpēc persona atrodas ārpus savas dzīvesvietas pārvietošanās ierobežojumu laikā. 

Pienākot pie  automašīnas, lai veiktu dokumentu pārbaudi, šoferis caur šauru loga spraudziņu padeva savus dokumentus policistiem un uzreiz aizvēra logu. Policisti vēlējās noskaidrot plašāku informāciju un pamatojumu, taču vīrietis vairs neizrādīja vēlēšanos sadarboties ar policistiem. Valsts policija norāda, ka tobrīd gaisā bija jūtama gāzes smaka. 

Vienā brīdī šoferis automašīnā pēkšņi aizgriezās, piešķīla uguni un notika eksplozija – vīrietis uzspridzināja automašīnā esošo gāzes balonu. 

Spēcīgā sprādziena rezultātā abi policisti tika aizmesti prom no automašīnas, savukārt pats šoferis tika izmests no sava transportlīdzekļa. Šis vīrietis, izmantojot situāciju, iekļuva policijas trafaretajā automašīnā un mēģināja to nozagt. Viens no policistiem, kurš sprādziena rezultātā bija guvis mazākas traumas, pamanīja situāciju un nekavējoties steidzās to apturēt. Situācijas attīstībā konkrētais vīrietis uzbruka policistam, cenšoties arī atņemt dienesta ieroci. Arī tas viņam neizdevās. Vienlaikus policists paspēja ar trauksmes pogu vairākkārt paziņot kolēģiem, ka nepieciešama palīdzība.

Cīniņš starp policistu un vīrieti, kurš sākās policijas automašīnā, pēcāk turpinājās grāvī. 

Tiklīdz kolēģe – policiste, kura sprādziena rezultātā bija guvusi smagu sejas traumu, atguvās, arī pašaizliedzīgi steidzās palīgā kolēģim savaldīt un aizturēt vīrieti.

Nekavējoties notikuma vietā ieradās arī tuvākā policijas ekipāža. Tāpat uz notikuma vietu tika izsaukts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. 

Policiste, kura bija tuvāk automašīnai, ar gūtajiem smagajiem miesas bojājumiem tika nogādāta medicīnas iestādē Rīgā. Otram likumsargam gūtās traumas nebija tik nopietnas. Savukārt aizturētajam vīrietim nebija nepieciešama medicīniskā palīdzība. 

Šobrīd aizturētais vīrietis atrodas īslaicīgās aizturēšanas vietā, tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu. Pirmšķietami vīrieša darbības ir bijušas apzinātas. Motīvi tiek skaidroti, bet kā vīrietis sākotnēji paskaidrojis, tas ir bijis saistīts ar Covid-19 un vakcināciju, par ko ir bijušas nesaskaņas arī ikdienā. Šis gadījums atstās smagas sekas arī vīrieša un viņa ģimenes turpmākajā dzīvē. Jāpiemin, ka iepriekš šis vīrietis nav nonācis policijas redzeslokā, norāda policijas pārstāvji.

”Ir saprotams, ka šobrīd daļā sabiedrības kopējā situācija saistībā ar pandēmiju ir diezgan nokaitēta. Šobrīd visiem ir grūti, bet, skatoties globālā kontekstā, situācija valstī, tostarp ar ierobežojumiem, nav tik slikta  – citviet cilvēki dzīvo kara apstākļos. Šādā situācijā, pakļaujot briesmām citus cilvēkus, kriminālatbildība ir neizbēgama! Par laimi policistu fiziskās traumas sadzīs un abi darbinieki šobrīd veseļojas, bet šim varēja būt arī vēl traģiskākas, vai pat letālas sekas. Iedzīvotāji, lūdzu, esiet saprātīgi! Visiem kopā ir jāpārvar šīs grūtības,” norāda Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks. 

A. Ruks izsaka pateicību varonīgajiem un pašaizliedzīgajiem policistiem: “Šis ir stāsts par policista neparedzamo profesiju – nekad nevar zināt, kas un kad ar tevi notiks. Bet, pat neskatoties uz apstākļiem, tiek izdarīts viss sabiedrības drošībai. Es lepojos ar šiem policistiem!”

Policistiem tiks sniegta visa nepieciešamā palīdzība.

“Tas pilnīgi noteikti ir mērķtiecīgs uzbrukums policistiem, pildot viņu dienesta pienākumus, nodarot arī miesas bojājumus un radot bīstamus apstākļus. Tā ir [sodāma pēc] 269. panta 2. daļa, brīvības atņemšana no 2 līdz 10 gadiem. Protams, par šo mājsēdes pārkāpumu ir administratīvā atbildība, bet tas šobrīd jau ir otršķirīgi, sprādziena izraisīšanai sekas ir pilnīgi citas.

Tālāk raudzīsim, kā viss virzīsies. Bet, katrā ziņā, traģiski. Arī tam cilvēkam – viņš iepriekš nekad mūsu redzeslokā nav nonācis. Viņam ir ģimene, viss pārējais, un tagad visa dzīve sagandēta! Kā saka, Dieviņš ir stāvējis visiem klāt, un arī policisti atveseļosies un būs strādātāji,  bet šī situācija vēl būs jāpārvar psiholoģiski,” Latvijas Televīzijai norādīja Valsts policijas priekšnieks. 

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 269. panta otrās daļas – uzbrukums varas pārstāvim un citai valsts amatpersonai, ja uzbrukuma rezultātā nodarīti smagi miesas bojājumi vai izraisītas citas smagas sekas. Par šādu noziedzīgu nodarījumu var piemērot brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem. Izmeklēšana turpinās.

Tāpat vīrietim ir piemērots maksimālais sods par epidemioloģisko drošības prasību neievērošanu – 2000 eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti