Gulbenes novada īpašumā nodos vairākus vietējos autoceļus

Gulbenes novada pašvaldību – Jaungulbenes, Galgauskas, Rankas pagastu – īpašumā tiks nodoti vairāki vietējās nozīmes autoceļi turpmākai to apsaimniekošanai. Šādu lēmumu sēdē otrdien, 22. novembrī, pieņēma valdība, informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Gulbenes novada pašvaldība savā īpašumā no valsts pārņems vairākus vietējās nozīmes ceļus – V431 autoceļu "Pievedceļš Sveķu skolai" Jaungulbenes pagastā, V439 autoceļu "Pievedceļš Galgauskai" Galgauskas pagastā un autoceļu V445 "Pievedceļš Uriekstes stacijai" Rankas pagastā.

SM skaidroja, ka valstij piederošos nekustamos īpašumus – vietējās nozīmes autoceļus – SM nodod pašvaldību īpašumā, lai tādējādi pašvaldības varētu īstenot to autonomās funkcijas, piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu ceļu uzlabošanai, kā arī radīt darbavietas un veicināt privāto investīciju piesaisti.

Ministrija atzīmēja, ka tā iepriekš sarunās ar pašvaldību intereses pārstāvošām organizācijām un arī pašu novadu vadības pārstāvjiem plaši apspriedusi iniciatīvu par valsts vietējo ceļu nodošanu pašvaldību īpašumā un apsaimniekošanā, par to piešķirot papildu mērķdotācijas finansējumu.

Lai šo iniciatīvu īstenotu, pēc SM ierosinājuma Ministru kabinets nolēma pašvaldībām, kas pārņem savā īpašumā valsts vietējo autoceļu vai tā posmu, atvēlēt mērķdotāciju 1560 eiro apmērā par katru pārņemto kilometru uz termiņu ne ilgāku par pieciem gadiem.

Līdz šim pozitīvi lēmumi valsts autoceļu pārņemšanu ir saņemti no 15  pašvaldībām. Vienlaikus vēl vairākās pašvaldībās valsts vietējo autoceļu pārņemšanas iespēja vēl tiek vērtēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti