Gulbenes novada iedzīvotāji iebilst pret vietvaras ieceri pārdot 142 hektārus meža

Gulbenes novada iedzīvotājus satraucis pašvaldības lēmums par Jaungulbenes pagastā esošā nekustamā īpašuma „Sils” pārdošanu, kas sastāv no 142 hektāriem meža.

15.augustā tika rīkota izsole, un ceturtdien, 29.augustā, domes sēdē tiks skatīts jautājums par izsoles rezultātu apstiprināšanu.

Ir izveidota iedzīvotāju iniciatīvas grupa, kas iebilst pret šādu sasteigtu pašvaldības lēmumu un vēlas, lai tas tiktu apturēts.

Iedzīvotāju iniciatīvas grupas pārstāve Ilze Vanaga skaidroja, ka iedzīvotāji iebilst “pret šī īpašuma pārdošanu ārvalstu juridiskai personai, jo mežs izsenis ir bijis ļoti iecienīta vietējās kopienas rekreācijas vieta, kur cilvēki iet sēņot, ogot, pastaigāties, skriet”.

“Šobrīd mums ir savākti 695 paraksti, parakstu vākšana turpinās, pirmā parakstu daļa ir iesniegta Gulbenes domē, un otrā daļa tiks pievienota. Mēs saprotam, ka dome ir nonākusi finansiālu problēmu priekšā, bet mēs gribam izslēgt šo kā variantu, lai lāpītu caurumus budžetā, jo tie ir tikai 880 000 eiro, un šis ieguvums ir īstermiņa, ko mēs varētu iegūt, ja mēs paši šos mežus apsaimniekotu. Mēs arī neesam zaļie bļāvēji, ka mežu nevajag cirst, viņu vajag apsaimniekot, bet, lai paliek pašvaldības īpašumā, jo no tā ir daudz lielāka ilgtermiņa ieguve,” uzsvēra iedzīvotāju iniciatīvas grupas pārstāve Ilze Vanaga.

KONTEKSTS:

Gulbene ir starp tām pašvaldībām, kas Eiropas Savienības (ES) finansēto projektu īstenošanai gaida rindā uz valsts aizdevumu. Lai projektus izdotos pabeigt, rasta iespēju naudu gūt citur – atsavina pašvaldības īpašumus, tostarp meža zemi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti