Dienas ziņas

Krāslavas «Mūsmājas» dod patvērumu

Dienas ziņas

Rēķins par apkuri dzīvoklī - 280 eiro mēnesī

Ārzemju jaunieši strādā Gulbenes novadā

Gulbenes novadā darba pieredzi gūst ārzemju jaunieši

Lai iegūtu jauniešiem tik vajadzīgo darba pieredzi nākotnes darba meklējumos, Gulbenes novadā ieradušies seši jaunieši no Eiropas valstīm. Viņi brīvprātīgo darba projektā darbojas novada izglītības, kultūras un ārpusskolas iestādēs jau kopš pagājušā gada rudens un atzīst, ka aizvadīto mēnešu laikā Latvija ir kļuvusi par viņu otrajām mājām.

Estelle no Spānijas strādā kā brīvprātīgā vienā no Gulbenes novada pirmskolas izglītības iestādēm. Jauniete vada nodarbības un savu darbu veic ar pilnu atdevi, ko jau tagad ir novērtējuši gan mazie bērnudārza apmeklētāji, gan kolēģi.

„Viņi ļoti gaida viņu, Ziemassvētkos, kad viņa bija aizbraukusi uz savām mājām, bērni ļoti gaidīja viņu, prasīja, kad būs Estelle atpakaļ. Viņa ir ļoti mīļa. Es domāju, ka šāda iespēja jāizmanto katram, kam tāda rodas,” saka mūzikas skolotāja Lāsma Lapkaša.

Savukārt Sofijai no Vācijas un Annai no Grieķijas uzticēts veikt kultūras nama skatuves noformējumu Gulbenes novada jauniešu pasākumam „Gada atsitiens”, kurš šogad norisinās etnogrāfiskā stilā. Ikdienā ne vienmēr iznāk satikties, tāpēc šī ir izdevība ieraudzīt vienam otru, un jaunieši arī priecājas, ka tādējādi var saģērbties atbilstoši savas tautas tradīcijām.

Brīvprātīgo projekta koordinatore Liene Dembovska ir gandarīta, ka jaunieši savā CV varēs ierakstīt pieredzi par darbu Latvijā. Arī ārvalstu jaunieši uzsver, ka brīvprātīgo darbs ir lieliska iespēja rast nebijušu rūdījumu, kļūt patstāvīgākiem un iepazīt līdz šim nezināmo Latviju.

„Es palīdzu kultūras namā. Strādāju no otrdienas līdz ceturtdienai pie noformēšanas, ziedu kompozīcijām, dekorāciju veidošanas. Vācijā esmu pabeigusi skolu un šo gadu pavadu, lai sagatavotos iestājai universitātē, darot kaut ko pavisam neierastu,” paskaidro Sofija Munka, brīvprātīgā no Vācijas.

Anna Poliza atbraukusi no Grieķijas: „Esmu pabeigusi augstskolu, un ierados šeit jauniešu centrā „Bāze”, kur vadu nodarbības bērniem. Mēs mācāmies, ka izmantot otrreiz pārstrādājamus materiālus, piedalos arī pasākumu organizēšanā.”

Aizvadījuši vienu mācību gadu Gulbenes novadā, šie jaunieši aizvedīs arī Latvijas vārdu tālu aiz mūsu valsts robežām  - no Vācijas līdz pat Portugālei un Grieķijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt