Dienas ziņas

Darbu sāk O. Kalpaka militārā vidusskola

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Turpina apzināt vētras radītos zaudējumus

Gulbenes novadā aizvien jūt Jāņu nakts vētras posta darbus

Gulbenes novadā aizvien turpinās Jāņu nakts vētras nodarīto postījumu sakopšana. Pilsētas parkos dzirdama motorzāģu rūkoņa. Visvairāk vējš skāris kapu teritorijas, kur arī notiek sakopšanas darbi. Pašvaldība vēl nav aprēķinājusi vētras nodarītos iespējamos zaudējumus.

34 hektāru plašajā Spārītes parkā vējš ar saknēm izgāzis egles, vairākām priedēm un bērziem nolauztas galotnes.

Gulbenes novada pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš pauda: "Visu nedēļu strādājam. Labiekārtošanas iestādes astoņi puiši, četras traktortehnikas, uzrunāti arī uzņēmēji, darbs rit nepārtraukti."

Zāģeris Uno Anže pastāstīja: "Šis ir vecs parks, barona parks, koki ļoti veci, slimi, tāpēc nav izturējuši vēju."

Tikmēr pilsētas nomalē esošajā 160 hektāru plašajā Emzes parkā pašvaldība vēl pat nav apsekojusi vētras radītos postījumus, jo darāmā aizvien pietiek pilsētas teritorijā.

"Darāmais darbs ir milzīgs, un to postažu vēl pat neesam apzinājuši. Salauztas ielu laternas, vēl nav atjaunots apgaismojums Brīvības ielā, kur rit sarunas, lai darbi notiktu," paskaidroja Āboliņš.

Lielākos postījumus Jāņu nakts vētra un negaiss nodarījis Tirzas kapos. Lūstot kokiem ar saknēm, atvērtas pat kapu kopiņas. Savus dzimtas kapus apkopt bija ieradusies arī Gunta. Lūstošie koki viņas piederīgo kapu kopiņas nav skāruši, bet žēl skatīties, kāda postaža paveras visapkārt. "Tur [izgāzts koks] līdz ar kapiem, brīnums, kā nav izrauti ar zārkiem ārā, un tur tā mala visa, nu jau daļa izvākta, bet vēl daudz ko vākt," viņa sacīja.

Gulbenes novada vides pārvaldes speciāliste Dace Kurša pauda: "Pašreiz visas dienas strādājam, pašu cilvēki dara, ko var, zāģē to, ko var, jo 27 koki ir iekārušies un klāt nevar tikt, un ar tehniku arī kapos nevar tikt, notiek sarunas ar arboristiem."

Vētra pamatīgi izpostījusi arī mežu teritorijas Gulbenes novadā, vairākās vietās koki lūzuši gluži kā sērkociņi.

Teritoriju sakopšanas darbi Gulbenes novadā varētu turpināties vēl vismaz mēnesi un tikai tad varēs aprēķināt vētras radītos zaudējumus. Daļu no tiem pašvaldība plāno lūgt segt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. Tikmēr novāktie kokmateriāli nonāk pašvaldības iestādēs, kurās ir malkas apkure.

Āboliņš sacīja: "Mums ir malkas apkures krāsnis, stadiona kurtuve, ir veco ļaužu māja, kur šķūnī vairs nav vietas. Paši izmantosim, lai var sildīties."

Vētra nav nodarījusi postījumus ēkām. Pašvaldībai esot informācijai tikai par vienu celtni, kurai esot bijis bojāts jumts, bet īpašnieki to jau atjaunojuši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt