Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Pieaug slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits

Dienas ziņas

Jauni Covid-19 ierobežojumi ES dalībvalstīs

Tikai tagad Gulbenē sāk apsildīt kādu māju

Gulbenē daudzdzīvokļu nama īpašnieki atpērk apkures katlu cerībā uz mazākiem rēķiniem 

Kādai daudzdzīvokļu mājai Gulbenē apkure pieslēgta vien pirms dažām dienām. Tā kā māja nav pieslēgta pilsētas apkures sistēmai, siltumenerģijas pakalpojuma sniedzēja SIA “Vidzemes enerģija” izmaksas iedzīvotājiem bija par augstu, tādēļ pašiem dzīvokļu īpašniekiem nācies atpirkt apkures katlu. Par to gan iedzīvotājiem nāksies maksāt vēl vairākus gadus.

Šajā mājā oktobri, kas gan nebija īpaši auksts, 18 dzīvokļu iedzīvotāji pavadīja bez apkures. Bija drēgni, un dzīvokļos mitrums. Tāda situācija radās, jo iedzīvotāji iebilda pret dārgajām apkures izmaksām. Atšķirībā no tiem, kuri ir pieslēgti centrālajai apkurei, šajā mājā ir atsevišķs apkures katls – tas palielina apkures cenu.

“Protams, pavēsi bija. Tīri nost nesalām, katram bija kāds elektriskais, jā. Tik daudz, ka cerības nekādas nebija. Bet tāpat dārgi būs noteikti,” stāsta mājas iemītniece.

“Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija teica, ka tas īsti nav pareizi, ka šī māja ir iekļauta kopējā siltumapgādes tīklā, ja pašai mājai ir sava lokālā apkure, ir savs apkures katls,” norādīja Gulbenes novada pašvaldības pārstāve Gunta Kalmane.

Tā brīža pakalpojuma sniedzēja SIA “Vidzemes enerģija” tarifs par siltumu būtu teju divas reizes augstāks – gandrīz 105 eiro par megavatstundu – nekā tas ir pilsētā.

Pagaidu risinājumu – pārpirkt apkures katlu 8000 eiro vērtībā – uzņēmās pašvaldības kapitālsabiedrība “Gulbenes nami”. Taču tas savā ziņā kalpo kā aizdevums, ko iedzīvotājiem nāksies atmaksāt. 

“Šo apkures katlu savā īpašumā iegūst šo dzīvokļu īpašnieku kopiena. Mēs vienkārši samaksājam no mājas apsaimniekošanas uzkrātās naudas,” pastāstīja SIA “Gulbenes nami” valdes locekle Inta Petroniene.

Lai gan risinājums ir rasts un pakalpojuma maksa par siltumu iedzīvotājiem nu ir mazāka – gandrīz 78 eiro par megavatstundu – tā joprojām ir augstāka nekā centrālās apkures lietotājiem. Līdz ar to šīs mājas iedzīvotājiem tik un tā ir satraukums par rēķinu apmaksu turpmāk.

“Pats galvenais, ka mums piecos dzīvokļos ir parādnieki. Pieci dzīvokļi parādā 10 000. Un tā rādās, ka sestais dzīvoklis mums, īpašnieks Rīgā, maksāt nevajag, septītais Anglijā, arī nē, un astotais dzīvo Krievijā,” pastāstīja Dzīvokļu īpašnieku pilnvarotā persona Viktors Jakovļevs.

Pašvaldības kapitālsabiedrība SIA “Gulbenes nami” norāda, ka par nākamo apkures sezonu, kāda tā būs šīs mājas iedzīvotājiem, vēl tikai spriedīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt