Gruzija novērtē Latvijas atbalstu Austrumpartnerības kontekstā

Gruzija novērtē Latvijas atbalstu un izpratni par Gruzijas lomu Austrumu partnerības kontekstā, paziņoja Gruzijas prezidents Giorgijs Margvelašvili, kurš ieradies vizītē Latvijā. 

Gruzija ir saglabājusi apņēmīgu eiroatlantisko virzību. Maijā gaidāmajā Austrumu partnerības samitā Rīgā Gruzija cer ne tikai uz vīzu liberalizācijas procesa sākumu, bet arī konkrētākiem paziņojumiem attiecībā uz perspektīvām iestāties Eiropas Savienībā.  

Gruzija ir starp tām Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstīm, kas ar kopienu parakstījušas Asociācijas līgumu, kas paredz ciešāku ekonomisko un politisko sadarbību. Un Gruzijas prezidents Girogijs Margvelašvili vizītē Latvijā ieradies pirms maijā gaidāmā Austrumu partnerības samita Rīgā.

Aptaujas liecina, ka vairums Gruzijas iedzīvotāju joprojām atbalsta iestāšanos Eiropas Savienībā - aptuveni 80%. Tāpat vairums vēlētos, lai Gruzija iestājas NATO.

Gruzija cer, ka Austrumu partnerības samitā Rīgā, Eiropas Savienība dos zaļo gaismu vīzu liberalizācijas procesa sākumam, kas galu galā paredzētu atvieglot vīzu izsniegšanu Gruzijas pilsoņiem. Prezidents Girogijs Margvelašvili īpaši novērtēja Latvijas atbalstu.

„Latvijā ir dziļa izpratne par pašreizējo situāciju, un Latvija ļoti adekvāti izvērtē Gruzijas lomu Austrumu partnerības sadarbības ietvaros. Tā ir pilnīgi pareiza un dziļa izpratne par reģiona drošības perspektīvu. Ir ļoti būtiski, ka samits notiks tieši Rīgā, Latvijā. Esmu pārliecināts, ka mēs radīsim izpratni arī pārējo Eiropas Savienības valstu vidū. Gruzija sagaida, ka pēc šā samita būs skaidrs vēstījums un secinājumi attiecībā uz Gruziju,” pauda Gruzijas prezidents.

 Vai līdz samitam visas Eiropas Savienības valstis spēs vienoties par vīzu liberalizāciju ar Gruziju, pagaidām nav skaidrs. Tomēr Latvija Tbilisi ieņemto kursu stingri atbalsta, norādīja prezidents Andris Bērziņš.

„Mēs Latvijā saprotam Gruzijas brīvības garšu un vēlmi pašiem noteikt savu nākotni. Latvija ir nemainīgi apliecinājusi savu atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālai vienotībai. Mēs viennozīmīgi atbalstām Gruzijas eiroatlantisko virzienu un apsveicam Gruzijas apņēmību, kā arī jau panākto šajā ceļā,” pauda Bērziņš.

Tajā pašā laikā Atvērtās sabiedrības fonda Gruzijā Eiropas Savienības lietu eksperts Vano Čikvadze Latvijas Radio norādīja, ka Tbilisi, ņemot vērā valsts centienus tuvināties Eiropas Savienībai, cer, ka samitā būs arī konkrētāki paziņojumi attiecībā uz pievienošanos kopienai.

Eksperti norāda, ka Gruzija arī ņem vērā, ka nākamā Eiropas Savienības prezidējošā valsts būs Luksemburga, kurai jau būs citas prioritātes atšķirībā no Latvijas, kas priekšplānā izvirzījusi Austrumu partnerības programmu.

Kaut Eiropas Savienība ļoti atzinīgi novērtē Gruzijas reformu centienus, Tbilisi aicināta īpašu uzmanību pievērst reformām tieslietu sistēmā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt