Panorāma

Panorāma

Panorāma

«Sistēmas bērni»: specializētās audžuģimenes pusaudžiem vēl neveidos

«Sistēmas bērni»: kur pārvietos «Bērnu oāzes» iemītniekus?

Grūti audzināmo bērnu «izsūtīšanas» vietas «Bērnu oāzes» iemītniekiem tagad mājas meklēs vietvaras

Pusaudžu uzvedības korekcijas iestādes SIA “Bērnu oāze” Ludzas novadā darbība raisījusi daudz jautājumu, un nākammēnes to slēgs. Piektdien, 18. janvārī, īpaši sasauktā sanāksmē institūcijas, kas iestādi pārbaudīja, informēja tās pašvaldības, no kurām bērni tika iestādē ievietoti. To, kur pēc “Bērnu oāzes” slēgšanas paliks tur patlaban mītošie bērni, risinās katra konkrētā pašvaldība.

“Varianti ir visiem zināmie trīs – vai nu aizbildnība, vai audžuģimene vai cits bērnunams. Nu tādi ir trīs varianti,” atzina Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere.

“Varbūt kādā gadījumā būs iespēja kādam bērnam atgriezties savā ģimenē, varbūt. Bet katrs gadījums tiek vērtēts atsevišķi. Protams, nevar pateikt, ka visi bērni būs izvietoti audžuģimenēs. Katrs gadījums būs apskatīts, kur katram bērnam palikt, jo šis pakalpojums tiek slēgts, šī “Bērnu oāze ” izbeidz savu darbību. Bāriņtiesas par to ir informētas, un tiek risināts, kur atrast mājas šiem bērniem,” stāstīja Grāvere.

2017. gadā Istalsnas filiālē jeb “Bērnu oāzē” reģistrēti 37 bērni no 16 novadiem. Vidēji bērni tur pavadījuši 2 līdz 3 gadus, bet dažreiz arī ilgāk.

Vai ar viņiem šajā laikā strādājuši atbilstoši speciālisti un tikušas nodrošinātas izglītības iespējas, tagad pārbauda dažādas institūcijas. Daļai pusaudžu atrašanās šajā iestādē nozīmējusi arī pilnīgu izolāciju no sabiedrības, ierobežotu saziņu ar tuviniekiem un ierobežotas iespējas integrēties sabiedrībā.

KONTEKSTS:

LTV atklātais par uzņēmējiem, kuriem bērnu pāraudzināšana ir bizness, pārsteidzis un pat šokējis daudzus. Tāpat pārsteigumu piedzīvoja vairākas iestādes un dienesti, kuriem principā būtu bijis jābūt lietas kursā par to, ar kādām metodēm un kādos apstākļos SIA “Bērnu oāze” veic uzvedības korekciju grūti audzināmajiem pusaudžiem.

Pēc atbildīgo iestāžu intereses SIA īpašnieki – Inga Štokmane un Sergejs Maksimovs - paziņojuši, ka februārī “Bērnu oāzi” slēgs, tāpēc steidzami jāatrod risinājums, kur pusaudžus pārvietot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti