Sadaļas Sadaļas

4. studija

Strazdupītes krastos pēc zāles pļaušanas atstāta postaža

4. studija

4. studija

Vai Salacgrīvas centrā ilgstoši tiek veidota pašvaldībai piederoša izgāztuve?

Grunts kalni Salacgrīvas centrā izrādās ir sagatavošana atpūtas parka izveidei

Pašā Salacgrīvas centrā blakus privātmājām ir savesti gruži, kas izrādās ir sagatavošanas darbi sen plānota atpūtas parka izveidei, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

Vietējais iedzīvotājs Linadrs Kupcis raidījumam stāstīja, ka dažādi gruži tur izgāzti kopš 2013. gada, kad ES fonda projekta ietvaros tika izbūvēta kanalizācija, ūdensvadi pievesti privātmājām. Pašlaik pļavā ir caurtekas, ķieģeļi, drupināts asfalta segums, šķembas un zeme.  

Salacgrīvas novada domē skaidroja, ka tā ir nevis izgāztuve, bet gan sen plānota atpūtas parka izveides process.

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs stāstīja, ka Tīruma ielas un Tērces ielas šajā kvartālā ir “ļoti zema teritorija, ļoti purvaina, un jau pirms vairākiem gadiem ir izstrādāts projekts par labiekārtotas teritorijas izveidi, kurā ir paredzēts dīķis - ūdenskrātuve, pārējo zemes gabalu ir plānots pacelt,  jo tur ir purvains un neko nav iespējams realizēt”.

Kopš 2013. gada šī labiekārtošanas iecere nav realizēta, jo pirms vairākiem gadiem projekts apturēts finansiālu apsvērumu dēļ, “viens no iemesliem bija tas, ka cauri lielajai šosejai ir vajadzīga jauna caurteka un šobrīd notiek “Via Baltica” ceļa posma rekonstrukcija, un šī projekta ietvaros ir paredzēta arī šī caurtece”, skaidroja Straubergs.

Lai projektu realizētu, ir vajadzīgs ļoti liels grunts apjoms, un grunti iegādāties ir samērā dārgi, un “mēs šeit esam izveidojuši grunts krātuvi, kas būs nepieciešama šī projekta realizācijai, lai paceltu šīs ūdenskrātuves krastus”, skaidroja domes vadītājs.

Būvdarbu noslēgumā šajā teritorijā ir paredzēta ūdenstilpe 3-4 metru dziļumā.

Domes vadība prognozē, ka varētu pietiekoši daudz grunts nākt no autoceļa rekonstrukcijas darbiem, un “tad faktiski mums paliktu tikai ļoti nelieli darbiņi. [..] melnzeme, sasētu zālīti, veiktu apzaļumošanu”. Vēl nākamajā gadā notiks autoceļa rekonstrukcija, un teritorijas labiekārtošanu varētu pabeigt pēc 2- 3 gadiem.

“Šī teritorija būs izmantojama gan kā atpūtas parks, gan arī tā varētu, iespējams, kaut kādai sabiedriskajai apbūvei tikt izmantota. Lai pašvaldība taupītu līdzekļus, tad šo grunti mums piegādā bez maksas būvnieki,” norādīja Straubergs.

Pašvaldībai gan būtu jāpievērš uzmanība, lai šajā teritorijā neveidotos izgāztuve, jo jau tagad var redzēt, ka sāk krāties arī bīstamie atkritumi, norādīja ” 4.studija”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt