Dienas ziņas

Muižskolas Igaunijā un Latvijā

Dienas ziņas

Projektā «Labais vairo labo» mācās audzēt dārzeņus

Grobiņas skolēni iesaistās labiekārtošanas darbos

Grobiņas skolēni iesaistās labiekārtošanas darbos

Jau vairākus gadus Grobiņas novada skolēniem divas nedēļas jūlija otrajā pusē ir iespēja strādāt dažādos labiekārtošanas darbos pagastu pārvaldēs vai arī vietējā stādu audzētavā.  Pusaudžu interese par šādām aktivitātēm aizvien pieaug, jo tā ir iespēja nopelnīt ne tikai kabatas naudu, bet arī piedalīties apkārtējās vides sakopšanā.      

Vislielākais skaits - 15 - skolēnu no Grobiņas ģimnāzijas un sākumskolas nodarbināti vietējā kokaudzētavā. Te viņiem no nezālēm nākas atbrīvot jauno eglīšu un priedīšu stādījumus.

Darbu vadītāja Rita Rūsiņa stāstīja, ka lielākoties bērniem šāda veida nodarbe nav sveša, lai gan bijuši arī tādi, kas pirmoreiz apguvuši ravēšanas iemaņas. Nepilnu divu nedēļu laikā skolēnu paveiktais esot būtisks ieguvums.

“Kopumā veicas labi, jo darbs sokas. Mums jau ir noravēti gan egļu, gan priežu lauki. Tā kā bērni ir liels atspaids mums šajā laikā, vasaras sezonā,” atzina Rūsiņa.

“Es tiešām brīnos, ka nav viņi speciāli jādzenā. Bērni izpilda godprātīgi visu,” piebilda kokaudzētavas „Īve” īpašnieks Dainis Ozoliņš.

Grobiņas novadā skolēni pārsvarā strādā labiekārtošanas darbos pagastu pārvaldēs.

Gandarīti par savu veikumu ir Kapsēdes pamatskolas skolēni, kuri iztīrījuši piekļuvi bronzas laikmeta bedrīšakmenim Medzes pagastā.

“Tas ir Rudakmens, te mēs nopļāvām zāli, tagad savāksim to,” par veikumu stāstīja Kapsēdes pamatskolas 8.klases skolnieks Kristaps Čegauskis.

“Lai pašam prieks, lai arī cilvēki var apskatīt, lai tūristi nāk un skatās, cik te ir smuki,” pievienojās Kapsēdes pamatskolas  8.klases skolnieks Markuss Žuburs.

Skolēni atzina, ka galvenā motivācija pieteikties darbam vasarā ir vēlme nopelnīt. Par divu nedēļu darbu tie būšot aptuveni 80 eiro uz rokas. Pašvaldība šim mērķim no budžeta atvēlējusi 6,5 tūkstošus eiro. Tā kā strādātgribētāju skaits parasti ir daudz lielāks par finanšu iespējām, tad notiek zināma atlase.

“Pirmā roka bija daudzbērnu un trūcīgo ģimeņu bērniem. Otrs, skatījāmies arī uz sekmēm,” stāstīja Grobiņas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Genādijs Jefimovs.

Šovasar Grobiņas novadā divu nedēļu darbs tiek nodrošināts 62 skolēniem vecumā no 13-14 gadu  vecumam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti