Grobiņas sākumskolas ēkā līdzās zēnu mājturības kabinetam savulaik atradušās divas palīgtelpas, ko atdalījusi visai nestabila starpsiena, būvēta no dēļiem un ķieģeļiem.
Mājturības skolotājs Aivars Poriņš rāda, kur celtniekiem, demontējot sienu, izdevies atrast uz neliela saplākšņa ar zīmuli rakstītu vēstījumu no 1942.gada, kad te atradušies vācieši.
"Tā ir tikai informācija. Materiālās vērtības te nav nekādas. Saplāksnis ir zemas kvalitātes. Vācu laikā te droši vien bijusi lazerete vai štābs, kaut kas tāds varētu būt," teica mājturības skolotājs Aivars Poriņš.
Tā ir vēsturiskā liecība par notikumiem 30.gados celtajā skolas namā, kas droši vien pēc remonta tiks likta līdzās skolotāja Poriņa plašajai seno darbarīku, gludekļu un petrolejas lampu kolekcijai. Vēsturiskās lietas nebūt nav interjera priekšmeti, tiem esot pielietojums mājturības stundās, lai radītu skolēnu izpratni un paplašinātu redzesloku.
"Es parādīju petrolejas lampu, kā deg. 5.klasē. Viņi domāja, kur vads, kur lampiņa. Man ir bezvadu petrolejas lampa, viņiem bezvadu rūteris, datori," sprieda skolotājs.
Uz kompetencēm balstītu zināšanu apguvei nepieciešama droša un mūsdienīga vide. Šobrīd cits aiz cita skolas ēkā tiek remontēti kabineti, saglabājot tajos seno mūru fragmentus,radot uzskatāmu saikni ar pagātni. Tiesa gan, ārēji skolas nams vairs nebūs atpazīstams ar savu sarkano ķieģeļu fasādi.
"Ēkas fasāde ir apmestā fasāde. Šis ķieģeļu mūrējums nav bijis tik kvalitatīvs, lai saglabātu," teica Grobiņas novada domes Attīstības nodaļas vadītājs Gints Ločmelis.
Sākumskolas korpusa remontdarbus plānots pabeigt līdz jaunajam mācību gadam. Kā uzskata skolas direktore, tas uzlabos ne tikai vidi, bet arī darba kvalitāti.
Šobrīd Grobiņas sākumskolā un ģimnāzijā mācās 650 skolēnu. Lielākā rūpe ir par 10.-12.klašu posmu, kur audzēkņu skaits ap 80.
"Optimizācijas tīkla projektā mēs esam atstāti kā vidējā izglītības iestāde, jo valstiski ir novērtēta mūsu kvalitāte," sacīja Grobiņas sākumskolas un ģimnāzijas direktore Laila Urbāne.
Grobiņas sākumskolas un ģimnāzijas vecā korpusa renovācijas izmaksas ir 1,3 miljoni eiro, no tiem 200 000 eiro atvēlēti no no Eiropas fondu līdzekļiem, bet pārējais no pašvaldības budžeta līdzekļiem.